Jak pobierać i grać w gry jednocześnie na Steamie

Wielu użytkowników Steam nie wie, że można jednocześnie pobierać i grać w gry Steam. Wynika to z faktu, że pobieranie jest automatycznie wstrzymywane za każdym razem, gdy gra jest uruchamiana za pomocą klienta Steam, oraz że nie ma opcji w preferencjach Steam, aby zapobiec wstrzymywaniu pobierania gier po uruchomieniu gry.

Istnieje jednak sposób, aby wznowić wstrzymane pobieranie gier Steam podczas grania. Pokażę ci, jak to się robi.

Steam wstrzyma lub zawiesi wszystkie pobieranie natychmiast po uruchomieniu gry. Wskazuje na to stan zawieszenia wszystkich pobrań w bibliotece Steam.

Możesz przejść do strony pobierania tutaj, aby wyświetlić to jaśniej w kliencie. Wystarczy kliknąć Widok> Pobrane, aby zobaczyć wszystkie bieżące pobrania, które zostały ukończone, uruchomione lub zawieszone.

Jeśli zacząłeś grę na Steamie, wszystkie powinny się wyświetlać jako zawieszone, jeśli nie zostały jeszcze w pełni pobrane na komputer, lub jako gotowe do gry, jeśli zostały w całości pobrane na tę sesję.

aktualizacja pary zawieszona

Aby wznowić pobieranie podczas grania w gry, wykonaj następujące czynności:

  1. Użyj Alt-Tab, aby wrócić do pulpitu systemu. Minimalizuje to okno gry.
  2. Przenieś klienta Steam na pierwszy plan, jeśli jeszcze go nie ma, i wybierz Biblioteka> Pobieranie z menu u góry.
  3. Tutaj możesz albo nacisnąć przycisk Wznów wszystko, aby wznowić pobieranie wszystkich gier podczas gry, lub kliknąć pauzę, a następnie wznowić ikonę po prawej stronie poszczególnych pobrań, którymi jesteś zainteresowany.
  4. Kliknij ikonę gry na pasku zadań, aby ponownie wyświetlić okno gry na ekranie. Możesz teraz kontynuować grę, gdy pobieranie odbywa się w tle.

Steam grać jednocześnie w gry do pobrania

Uwaga: Może to wpłynąć na wydajność gry, szczególnie na ping, jeśli grasz w gry wieloosobowe. Aby tego uniknąć, ogranicz prędkość pobierania klienta w obszarze Widok> Ustawienia> Pobieranie> Ogranicz pobieranie do następującej przepustowości.

Wznawianie pobierania gier może być przydatne, jeśli chcesz grać w grę samodzielnie lub ze znajomymi podczas pobierania nowej gry na komputer.

Link do głównej publikacji