Jak zarabiać pieniądze na Steamie

Wydałem ponad 1500 dolarów na gry w ciągu ostatnich dziewięciu lat na samą platformę Steam, zgodnie z tym, co sprawdziłem wczoraj. To dużo pieniędzy, nawet jeśli podzielisz je na dziewięć i weźmiesz pod uwagę, że gry mogły być wcześniej droższe.

Tylko niektórzy użytkownicy Steam zdają sobie obecnie sprawę, że można odzyskać część pieniędzy wydanych na Steam. Chciałbym podkreślić kilka opcji, które masz do dyspozycji. Wszyscy oprócz jednego używają Community Marketplace, a dokładniej przedmiotów, które sprzedajesz na rynku, aby zarabiać pieniądze.

W tej chwili możesz sprzedawać tylko przedmioty z kilku gier, a Team Fortress i Dota 2 to chyba najpopularniejsze obecnie, a następnie nowy system kart kolekcjonerskich.

Jeśli jesteś użytkownikiem Steam, możesz sprzedawać wszystkie kwalifikujące się produkty na rynku. Jeśli je sprzedajesz, dostajesz część tej ceny, podczas gdy inna część wędruje bezpośrednio na konto bankowe Valve. Zarobione pieniądze są dodawane do portfela Steam.

1. Zdobywanie przedmiotów

ekwipunek pary

Masz kilka opcji na zdobycie przedmiotów. Możesz grać w gry i zdobywać przedmioty lub karty kolekcjonerskie do tej gry, ale zwykle są one ograniczone. Karta kolekcjonerska spada na przykład za każde 9 USD wydane na grę, co w końcu sprawia, że ​​jest to zły interes. Stałe spadanie przedmiotów w grach takich jak Dota 2 lub Team Fortress 2 zapewnia ci ciągły strumień przedmiotów, ale musisz mieć szczęście, że dostajesz rzadkie spadki przedmiotów, aby na nich zarobić.

Możesz także monitorować sam rynek pod kątem produktów, których ceny są zbyt niskie lub poniżej średniej. Musisz być szybki i mieć szczęście, ponieważ inni zrobią to samo. Inną rzeczą do rozważenia jest to, że przedmioty mogą tracić na wartości, co zwykle ma miejsce, gdy spadają one z powodu większej bazy graczy.

Last but not least, możliwe jest również zdobywanie przedmiotów poprzez handel. Może znalazłeś spektakularny przedmiot w Dota 2, za który ktoś inny jest skłonny zapłacić dziesięć kluczy. Przed zawarciem umowy dobrze jest sprawdzić cenę swojego przedmiotu oraz cenę przedmiotów, które są oferowane.

Z drugiej strony wielu graczy jest skłonnych zapłacić premię za przedmiot, który chcą zdobyć.

Możesz sprawdzić przedmioty, które już posiadasz, klikając swoją nazwę użytkownika obok społeczności i wybierając ekwipunek z menu, które się otworzy.

2. Wartościowe przedmioty

Jeśli chodzi o karty kolekcjonerskie, karty foliowe są cenniejsze niż zwykłe karty kolekcjonerskie. Logika polega na tym, że są one rzadsze, dzięki czemu można za nie zapłacić cenę premium.

Zasadniczo, im rzadszy produkt, tym droższy jest w sklepie. Rzadkie przedmioty mogą sprzedawać za sto dolarów i więcej, mimo że jest to raczej wyjątek niż reguła.

Istnieją dwie sytuacje, w których „zwykłe” przedmioty mogą sprzedawać się po cenie premium:

  1. Gra właśnie uruchomiła system kart kolekcjonerskich. Pierwsze karty będą sprzedawane za dużo więcej niż karty w kolejnych dniach.
  2. Karty lub przedmioty, które nie są już dostępne jako krople, są cenniejsze.

Możesz to zaobserwować teraz na rynku społeczności, kiedy szukasz letnich kart kolekcjonerskich. Ceny kart foliowych z letniej wyprzedaży znów wzrosły, niektóre z nich podwoiły wartość tylko w ostatnim dniu.

sprzedawać przedmioty na parze

Dotyczy to obecnie tylko kart foliowych, ale z czasem zwykłe karty również będą droższe.

Dlaczego? Ponieważ niektórzy kolekcjonerzy chcą plakietki Letnia wyprzedaż, którą otrzymują tylko wtedy, gdy zbierają wszystkie karty i łączą je w odznakę, inni mogą spekulować, że cena z czasem wzrośnie jeszcze bardziej i z tego powodu gromadzą karty.

3. Właściwy sposób na zakup

drogie przedmioty

Możesz użyć przeglądarki do kupowania na rynku społecznościowym, ponieważ jest ona znacznie szybsza niż przeglądarka Steam. Możesz także skorzystać ze skryptu, takiego jak Steam Market Helper, który automatyzuje niektóre kroki dla Ciebie:

  1. Automatycznie otwiera najtańszy element.
  2. Poprawia czytelność ceny.
  3. Zgadza się na umowę, abyś mógł zapisać jedno kliknięcie.

Nadal musisz kupować samodzielnie, chyba że skorzystasz ze skryptów automatycznego przeładowywania, automatycznego kupowania i powtarzania (które mogą spowodować, że zostaniesz zbanowany ze Steam, ponieważ boty nie są dozwolone).

W każdym razie korzystanie z przeglądarki jest szybsze niż korzystanie z przeglądarki Steam. Pomaga dobrze zrozumieć cenę przedmiotu, zanim zaczniesz go kupować.

4. Bogacenie się

Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz milionerem, ale możesz zarobić trochę pieniędzy, które możesz wydać na zakupy w grze lub zakupy przedmiotów, aby rozwinąć swoją działalność na rynku Steam.

Nawet jeśli nie zostaniesz pełnoetatowym traderem, nadal możesz sprzedawać karty kolekcjonerskie, które znajdziesz w grach, w które grasz na rynku.

Link do głównej publikacji