Sony ogłasza Playstation 4 (PS4), ale go nie pokazuje

Podczas gdy Nintendo udało się uzyskać przewagę, wypuszczając system gier Wii U w 2012 roku, zarówno Sony, jak i Microsoft mają wydać w tym roku swoje konsole nowej generacji. Plotki krążą już od jakiegoś czasu, ale ponieważ żadna firma nie skomentowała tych plotek, były po prostu takie.

Sony ogłosiło wczoraj nową Playstation 4 w programie, który dostarczył nam informacji o tym, czego możemy oczekiwać od firmy. Zanim przejdziemy do tego, co to jest, chciałbym zauważyć, że Sony nie pokazało konsoli Playstation 4 podczas pokazu ani nie ujawniło ostatecznej ceny. Chociaż jest to z pewnością rozczarowujące, Sony przynajmniej ujawniło informacje o architekturze systemu PS4.

Sony odeszło od architektury Cell cpu Playstation 3 do architektury x86 z 8 rdzeniami procesorów. Najbardziej prawdopodobnym powodem tego ruchu jest obniżenie kosztów produkcji, a być może także ułatwienie wprowadzania gier komputerowych do systemu (i gier PS4 na PC).

Oznacza to również, a to bez wątpienia negatywne, to, że gry PS3 nie będą działały na Sony Playstation 4 podczas premiery. To duży problem dla obecnych użytkowników Playstation, którzy chcą grać w swoją dużą kolekcję gier w nowym systemie. Chociaż mogliby po prostu zachować PS3 i przełączać się między oboma systemami, nie zawsze jest to realne rozwiązanie.

Konsola Sony PS4 będzie miała 8 gigabajtów pamięci RAM GDDR 5, lokalny dysk twardy (nie wspominając o liczbie gigabajtów) oraz kamerę 3D. Sony nie ujawniło wielu informacji technicznych na temat GPU (procesora graficznego), tylko że prawie osiąga 2 teraflopy wydajności obliczeniowej. Informacje o innych funkcjach związanych ze sprzętem, jeśli używany jest napęd dyskowy, funkcje łączności, ile energii zużywa, nie zostały ujawnione podczas ogłoszenia.

Zrzut ekranu architektury playstation 4

Nowy kontroler Dualshock 4 został ujawniony podczas pokazu. Największą zmianą w projekcie jest touchpad, który Sony dodał do górnej części kontrolera. Ponadto kontroler ma przycisk udostępniania, gniazdo wejściowe słuchawek i pasek świetlny, który jest wykorzystywany przez jednostkę czujnikową do określania pozycji kontrolera w pomieszczeniu.

kontroler ps4

Jeśli chodzi o inne funkcje, które zostały wprowadzone: PS4 Sony obsługuje zawieszanie i wznawianie sesji gry po naciśnięciu przycisku zasilania. Dane gry są przechowywane w pamięci RAM, a gdy gracze chcą kontynuować grę, mogą to zrobić niemal natychmiast, według Sony.

Kolejną interesującą funkcją ogłoszoną podczas pokazu jest opcja udostępniania. Zasadniczo udostępnia to opcję przekazania kontrolera znajomemu, aby ten znajomy mógł wskoczyć do Twojej gry i kontynuować grę tam, gdzie ją opuściłeś. Może to być interesujące, jeśli na przykład utkniesz i chcesz, aby twój przyjaciel pomógł ci pokonać określoną scenę w grze.

Interesujące jest również to, że możesz bezpośrednio korzystać ze strumieni gier, w które grają inni użytkownicy lub znajomi. Wszyscy wiemy, że transmisje z gier na żywo są bardzo popularne i wydaje się, że to sposób Sony na udostępnianie ich natywnie na konsoli.

zrzut ekranu interfejsu playstation 4

Do tej pory prawdopodobnie umierasz, aby zobaczyć, co konsola ma do zaoferowania pod względem gier.

Killzone: Shadow Fall

Głęboko

Watch Dogs

Zwiastuny wyglądają naprawdę ładnie, a niektóre zawierają nawet sceny z gry. Osobiście uważam, że jest jeszcze za wcześnie, aby dojść do wniosku. Brakujące informacje, specyfikacje sprzętu, cena i doświadczenie z pierwszej ręki w grach to elementy układanki, które są do tego potrzebne.

Najbardziej interesującą obecnie funkcją jest opcja przesyłania strumieniowego wideo, dzięki której możesz oglądać inne osoby grające w gry.

Sony ujawniło, że Playstation 4 wyjdzie w tym sezonie wakacyjnym, ale nie wspomniało, czy będzie to światowa premiera. Spodziewaj się, że w najbliższych miesiącach zobaczysz więcej materiałów z PS4 i gier do niego wyprodukowanych.

Podsumowanie
Sony ogłasza Playstation 4 (PS4), ale go nie pokazuje
Nazwa artykułu
Sony ogłasza Playstation 4 (PS4), ale go nie pokazuje
Opis
Sony ujawniło wczoraj informacje o swojej nowej konsoli do gier Playstation 4 (PS4).

Link do głównej publikacji