Jak grać w gry Windows, takie jak Saper, Solitaire, FreeCell na Windows 8

Gry takie jak Saper, Pasjans, FreeCell lub Kierki są domyślnie dołączane do większości wersji systemu operacyjnego. Mają dużą rzeszę fanów nie tylko w domu, ale także w biurach w całym kraju, a jeśli nie zostali zablokowani w biurze, zwykle można znaleźć pracowników grających w grę lub dwóch.

W systemie Windows 8 wprowadzono zmianę w sposobie udostępniania gier użytkownikowi systemu. Windows 8 nie jest dostarczany z zainstalowanymi grami i nie ma funkcji „gier”, którą można zainstalować opcjonalnie tak, jak w Windows 7 Professional, aby dodać te klasyczne gry komputerowe z powrotem do systemu.

Zamiast tego znajdziesz gry wymienione w Sklepie Windows firmy Microsoft. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o Windows Store, jest to, że możesz instalować aplikacje i gry tylko wtedy, gdy zalogujesz się na swoje konto Microsoft. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł zagrać w jedną klasyczną grę w systemie Windows 8.

Wszystkie dostępne gry znajdziesz pod listą gier w sklepie. Wszystkie darmowe i płatne gry są tutaj wymienione, a znalezienie gier Microsoft na liście może być trudne, szczególnie jeśli liczba ta wzrośnie do tysięcy. Niektóre oficjalne gry mają w nazwie „Microsoft”, podczas gdy inne nie, co dodatkowo zwiększa zamieszanie.

Trzy gry, które miały w momencie pisania to:

 • Microsoft Saper
 • Kolekcja Microsoft Solitaire
 • Microsoft Mahjong

Istnieją dwie dodatkowe gry firmy Microsoft, które nie mają nazwy firmy w tytule

 • Wordament (można grać tylko po zalogowaniu się do Xbox Live)
 • Cut the Rope (próba)

Obecnie nie jest jasne, czy w późniejszym czasie zostaną dodane brakujące gry, takie jak Kierki, Internetowy Backgammon, Pik i Kierki, Tytani szachowi lub Purble Place.

Kolekcja Microsoft Solitaire

Ta gra to zbiór różnych gier Solitaire, niektóre stare, niektóre nowe, w które można grać po zainstalowaniu ich w systemie Windows 8. Zawarte gry to:

 • Klondike Solitaire
 • Spider Solitaire
 • Wolna komórka
 • Pyramid Solitaire
 • TriPeaks Solitaire
 • Codzienne wyzwania

Wolna komórka

wolna komórka

Spider Solitaire

pasjans pająk

Piramida

pasjans piramida

Klondike

klondike

TriPeaks

tripeaks

Wszystkie gry w pasjansa mają inną talię motywów, której możesz użyć zamiast domyślnej talii. Osiągnięcia, tabele wyników, obszerne statystyki i codzienne wyzwania będą również dostępne przy uruchomieniu. Nie jest jeszcze jasne, czy wszystkie funkcje będą dostępne za darmo.

Microsoft MineSweeper

Saper otrzymał również dużą aktualizację. Nadal możesz grać na łatwych, średnich, specjalistycznych i niestandardowych polach minowych, ale także brać udział w codziennych wyzwaniach lub w trybie przygodowym.

trałowiec

Microsoft Mahjong

Podobnie jak inne gry, Mahjong został ulepszony i oferuje teraz 12 różnych ustawień i trzy poziomy trudności. Interesujące jest to, że przed przejściem do następnego poziomu musisz odblokować wszystkie ustawienia oprócz pierwszego dla każdego poziomu trudności.

Mahjong

Słowa końcowe

Jeśli chcesz grać w klasyczne gry Windows, potrzebujesz konta Microsoft i pobierz gry ze sklepu, aby to zrobić. Saper, Kolekcja Solitaire i Mahjong to świetne aktualizacje, które oferują lepszą grafikę, dodatkowe tryby gry i funkcje, które z pewnością spodoba się większości użytkowników. Jedną rzeczą, którą należy skrytykować, jest to, że nie można już grać w małe okno na ekranie w biurze lub szkole, ponieważ można je uruchomić tylko na pełnym ekranie.

Link do głównej publikacji