Jak wyłączyć filmy wprowadzające do gry

Czy nie nienawidzisz tego, gdy gry zmuszają Cię do ciągłego oglądania filmów wprowadzających do gry bez możliwości ich obejścia? Jest to szczególnie problematyczne, jeśli gra wyświetla pół tuzina filmów wprowadzających przy każdym załadowaniu gry do systemu. Aby dać przykład, możesz zobaczyć animacje logo producenta i zespołu programistów, reklamę Nvidii lub AMD, prawdziwe wprowadzenie do gry, może logo innego zespołu, który pracował nad częścią dla wielu graczy, informacje o innych technologiach używanych przez programistów i może nawet drugi film wprowadzający lub trzeci.

Niektóre firmy zmuszają Cię do obejrzenia wszystkich filmów wprowadzających przynajmniej raz, zanim dadzą Ci możliwość obejścia filmów podczas kolejnych przebiegów. Niektóre nie zapewniają tych opcji dla wybranych wejść, na przykład logo firmy lub reklamy producenta karty wideo.

Za dużo, jeśli mnie zapytasz, i bardzo denerwujące. Sztuczka, którą pokażę, zdecydowanie nie działa dla wszystkich gier, ale dla wielu, w które grałem w ostatnich miesiącach. Wszystko, co musisz zrobić, to jedna z następujących rzeczy.

Najłatwiejszą opcją jest zlokalizowanie folderu wideo instalacji gry i zmiana nazwy lub przeniesienie filmów wprowadzających, aby nie mogły być one dłużej zlokalizowane przez grę. Większość gier pomija je, ale nadal ładuje się dobrze.

Sugeruję, aby przenieść pliki wideo z folderu, który zapewnia także opcje tworzenia kopii zapasowych na wypadek, gdybyś wyniósł plik wymagany do gry.

Ta metoda działa na przykład w grach takich jak Dark Messiah of Might and Magic (zlokalizuj folder multimediów i wykonaj operację na LogoArkane.bik, Logo_ubi.bik i Intro.bik) i Titan Quest (usuń wszystkie filmy z folderu wideo).

Ta metoda nie działa dla wszystkich gier, ponieważ niektóre lubią łączyć wszystkie filmy w jeden duży plik filmowy, który obejmuje również filmy z gier. Jeśli nie chcesz stracić filmów z gry, musisz zamiast tego wypróbować następującą metodę. Znajdź plik .ini (czasem .txt), który określa filmy odtwarzane podczas uruchamiania. Byłby to startupvids.txt dla Dark Messiah of Might and Magic. Wyczyść całą zawartość, a wszystkie filmy wprowadzające nie będą odtwarzane podczas uruchamiania gry.

Link do głównej publikacji