Jak zmienić jednostkę linijki w programach Word, Excel, PowerPoint

Microsoft Word używa poziomych i pionowych linijek do wyrównywania akapitów, tabel, obrazów itp. Niezbędne jest nie tylko to, aby układ odpowiadał Twojemu stylowi pisania, ale także decydować o sposobie drukowania dokumentów. Domyślnie jednostka dla tych linijek jest ustawiona na cale, ale można ją łatwo zmienić na wybraną jednostkę. W tym przewodniku pokażemy, jak zmienić jednostkę linijki Słowo, Przewyższać i PowerPoint od cali do cm, mm, punktów i pików.

Zmień jednostkę linijki w Word, Excel, PowerPoint

Zmień jednostkę linijki w Word, Excel, PowerPoint

Działa na dowolnej instalacji pakietu Office. Wypróbowałem to z Office 365 na moim komputerze. Jako przykład pokażemy, jak to zrobić w programie Word:

  1. Otwórz Word, a następnie kliknij menu Plik i wybierz Opcje
  2. W oknie Opcje programu Word wybierz zaawansowane sekcja w lewym panelu.
  3. W prawym okienku przewiń, aż do Pokaz sekcja jest dla ciebie widoczna.
  4. Po znalezieniu wybierz żądaną jednostkę z listy rozwijanej i kliknij „OK”.

Możesz zmień jednostkę linijki z cali na centymetry, milimetry, punkty i Picas. Punkty są używane, gdy trzeba symulować piksele, podczas gdy pik są zwykle używane do przedstawienia stałych pomiarów poziomych.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak dokładnie będzie wyglądać na papierze fizycznym, należy tego użyć. Służy głównie do projektowania gazet, czasopism, biuletynów i reklam. Picas mają 1/6 cala i zawierają 12 punktów.

To samo dotyczy dowolnego pakietu Microsoft Office, w tym programu Excel, PowerPoint i innych. Ta opcja jest dostępna w sekcji Zaawansowane> Wyświetlanie.

W sekcji wyświetlania masz jeszcze dwie opcje.

  1. Pokaż piksele dla funkcji HTML — Wykorzystuje piksele jako domyślną jednostkę miary w oknach dialogowych związanych z funkcjami HTML.
  2. Pokaż pomiary szerokości znaków jest przydatne, jeśli chodzi o drukowanie.

Jeśli chcesz zmienić jednostkę linijki z powrotem na domyślne jednostki miary, wróć do tego samego ustawienia w oknie opcji aplikacji pakietu Office.

Link do głównej publikacji