Co to jest link Magnet i jak otwierać linki Magnet w przeglądarce

Udostępnianie torrentów jest popularną metodą udostępniania plików peer-to-peer, używaną głównie do pobierania plików takich jak muzyka, film itp. Z Internetu. Zasadniczo użytkownik instaluje klienta BitTorrent, takiego jak uTorrent lub Vuze, przed pobraniem dowolnego pliku. Klient torrent pobiera następnie plik torrent z serwera torrent, aby uzyskać informacje o witrynach indeksu torrent i skąd klient może pobrać fragmenty danych. W powiązanej notatce plik torrent jest repozytorium danych, które zawiera przydatne informacje, takie jak moduł śledzący, seedery i pijawki określonego pliku, który chcesz pobrać. Gdy klient torrent wie, gdzie może pobrać wszystkie fragmenty danych za pomocą pliku .torrent, klient torrent oblicza unikalny kod skrótu, który pomaga w znalezieniu peerów, pijawek i seederów, którzy przesyłają te pliki, które można pobrać od nich.

Co to jest link magnetyczny

Obecnie większość stron z torrentami udostępnia linki magnetyczne zamiast plików torrent. Odwiedzając stronę z torrentami, mogłeś spotkać ten termin Linki magnetyczne. Łącze magnetyczne ma całkiem taki sam sposób działania, jak plik .torrent, który znajduje się na serwerze. Można łatwo rozpocząć pobieranie plików za pomocą linku magnetycznego, który jest rodzajem hiperłącza składającego się z kodu skrótu pliku, który chcesz pobrać. Użycie linku magnetycznego do pobrania plików wyeliminuje użytkownika do pobrania plików .torrent, które znajdują się na serwerze.

Wykorzystuje link magnetyczny DHT (Distributed Hash Table) zamiast trackera do pobierania danych z sieci torrentów P2P. Magnes link zawiera wszystkie informacje potrzebne do pobrania pliku z sieci współdzielenia P2P i jest to bezserwerowy sposób pobierania określonego pliku w sieci P2P w przeciwieństwie do pliku torrent. Łącza magnetyczne mają kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnym użyciem plików .torrent. Użytkownicy mogą łatwo udostępniać link magnetyczny za pośrednictwem wiadomości e-mail lub wiadomości zamiast udostępniać link do pliku .torrent na serwerze. Ponadto użytkownik ma większą szansę na pobranie pliku, nawet jeśli moduł śledzący nie jest dostępny.

Chociaż użycie łącza magnetycznego pozwala zaoszczędzić trochę przestrzeni infrastrukturalnej na serwerze po stronie hosta, jest również wygodniejsze dla użytkownika, ponieważ wystarczy, że klikniesz link magnetyczny, aby rozpocząć proces pobierania, co ostatecznie oszczędza czas pobierania.

Jednak użytkownicy mieli problemy z używaniem łączy magnesów w przeglądarce, takich jak Chrome, Microsoft Edge i Firefox. W tym artykule wyjaśniamy, jak używać linku magnesu w dowolnej przeglądarce.

UWAGA: Torrenty mogą być legalne lub nielegalne. Niektóre witryny oferują tylko legalne treści, do których posiadają prawa autorskie lub rzeczy należące do domeny publicznej. Powinieneś sprawdzić prawo swojego kraju, aby sprawdzić, czy pobierane przez ciebie treści są legalne.

Jak otworzyć Magnet Links w przeglądarce Chrome

Otworzyć Google Chrome przeglądarkę i przejdź do Ustawienia Iść do zaawansowane i kliknij Prywatność i ochrona.

Kliknij Ustawienia zawartości i kliknij Handlery.

Przełącz przycisk na „Zezwalaj witrynom na proszenie o stanie się domyślnymi modułami obsługi protokołów (zalecane)”.

Teraz przejdź do strony z torrentami i kliknij link magnes, aby pobrać plik.

Jak otworzyć Magnet Links w przeglądarce Microsoft Edge

naciśnij Klawisz Windows + R. aby otworzyć Uruchom. Rodzaj regedit i kliknij Ok

Przejdź do następującej ścieżki:

Polecenie \ Computer \ HKEY_CLASSES_ROOT \ Magnet \ shell \ open \

Co to jest link Magnet i jak otwierać linki Magnet w przeglądarce

Kliknij Domyślny klucz po prawej stronie panelu okna i zmień wartość na:

„% 1” / SHELLASSOC

Kliknij dobrze zastosować zmiany.

Po zakończeniu przeglądarka musi być w stanie otwierać linki magnetyczne z twoim klientem torrent.

Jak otworzyć Magnet Links w przeglądarce Firefox

otwarty Przeglądarka Firefox i wpisz about: config na pasku adresu. Rodzaj handler.expose.

Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy z menu rozwijanego.

Wybierz Boolean z menu rozwijanego.

Podaj nazwę preferencji network.protocol-handler.expose.magnet.

Ustaw wartość na fałszywe.

Teraz kliknij link magnetyczny i wybierz Dialog i swojego klienta torrent w aplikacji uruchamiającej Firefox.

To wszystko!

Link do głównej publikacji