Jak zintegrować plik CCleaners Winapp2.ini z Bleachbit

Winapp2.ini to plik, który CCleaner pobiera wszystkie informacje dotyczące czyszczenia, dzięki czemu można dodawać własne lokalizacje czyszczenia. Użytkownicy CCleaner mogą użyć pliku winapp2.ini, aby dodać niestandardowe lokalizacje czyszczenia do programu. Popularny CCenhancer dodaje na przykład setki wpisów do pliku.

Zasadniczo zawiera wszystkie informacje dotyczące czyszczenia, od katalogu lub lokalizacji rejestru, po pliki i klucze oraz rodzaj czyszczenia. Jest to po prostu plik tekstowy, który czyni go idealnym do integracji z innymi aplikacjami. Bleachbit korzysta z tego narzędzia do czyszczenia dysków Open Source, ponieważ może importować wszystkie lokalizacje czyszczenia CCleanera. plik winapp2.ini również.

Ten przewodnik wyjaśnia, jak to się robi. Zasadniczo masz dwie opcje importowania pliku danych do Bleachbit. Bez wątpienia najłatwiejszą opcją jest pobranie przez ciebie informacji. Musisz najpierw uruchomić Bleachbit i kliknąć Edycja> Preferencje, a następnie otworzyć okno ustawień. Znajdź „pobierz i zaktualizuj programy czyszczące ze społeczności (winapp2.ini)” i sprawdź.

bleachbit zintegrować winapp2.ini

Następnie musisz ponownie uruchomić program, aby nowe definicje zostały pobrane i dodane do opcji czyszczenia programu. Pobieranie może być najłatwiejszą opcją, ale nie jest to najlepsze, jeśli ręcznie zmodyfikowałeś plik winapp2.ini w systemie.

Jeśli dodałeś do niego własne definicje, możesz zaimportować ten plik zamiast tego do Bleachbit, aby skorzystać z tych niestandardowych lokalizacji. W takim przypadku należy przenieść plik winapp2.ini do katalogu Cleaners folderu Bleachbit, aby program mógł go rozpoznać po ponownym uruchomieniu. Działa to zarówno z przenośną wersją programu, jak i instalatorem.

interfejs bleachbit

Po ponownym uruchomieniu programu zauważysz dodatkowe opcje czyszczenia wymienione na pasku bocznym. Po prostu wybierz elementy jak wszystkie inne i kliknij podgląd lub wyczyść przyciski, aby przetworzyć lokalizacje.

Link do głównej publikacji