Jak zastąpić schematy kolorów witryny w przeglądarce Firefox

Za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę internetową w Internecie, może się zdarzyć jedna z dwóch rzeczy w odniesieniu do stosowanego przez nią schematu kolorów: strona może używać własnego schematu kolorów do malowania kolorów pierwszego planu i tła, a także kolorów linków i odwiedzanych linków lub przeglądarki Firefox można zastosować domyślny schemat kolorów.

Chociaż zwykle nie stanowi to problemu, czasami możesz napotkać strony internetowe, które używają schematów kolorów, które nie działają dla Ciebie.

Może wcale nie wyróżnia linków lub tylko ledwo, więc trudno jest znaleźć linki w tekście. Lub używa zbyt ciemnych lub jasnych kolorów lub nie wyróżnia odpowiednio odwiedzanych linków.

Następnie możesz wymusić użycie schematu kolorów Firefoksa na danej stronie internetowej.

Sam Firefox zawiera opcje zastępowania tylko dla wszystkich stylizowanych stron internetowych, które można znaleźć na karcie zawartości strony preferencji about:.

Karta podstawowa wyświetla opcje zmiany domyślnego typu i koloru czcionki. Kliknięcie zaawansowanego obok niego otwiera nakładkę używaną do określania czcionek proporcjonalnych, serif, sans-serif i monospace oraz rozmiarów, które mają być używane w witrynach.

kolory firefoxUstawienia czcionek i kolorów Firefoksa

Z drugiej strony kliknięcie kolorów pozwala wybrać tekst, tło, które nie jest odwiedzane i odwiedzane kolory linków dla wszystkich odwiedzanych stron, pod warunkiem, że zmienisz opcję „tylko z motywami o wysokim kontraście” na zawsze w oknie nakładki.

zabarwienieOpcje kolorów

Opcja wszystko albo nic nie działa zbyt dobrze, ponieważ natrafisz na witryny, które nie będą wyświetlane poprawnie, jeśli wybierzesz zastosowanie niestandardowego schematu kolorów do wszystkich odwiedzanych witryn.

Właśnie wtedy pojawiają się rozszerzenia, które zapewniają te opcje.

Rozszerzenia dostosowywania kolorów

Pokoloruj tę stronę! — Dodatek do przeglądarki Firefox pozwala na stałe zmienić kolor pierwszego planu i tła stron internetowych odwiedzanych w przeglądarce Firefox. Można go skonfigurować tak, aby ustawiał niestandardowe kolory dla poszczególnych stron, folderu, witryny lub domeny. Przydatne, jeśli w ogóle nie chcesz zmieniać kolorów linków. link do pełnej recenzji

Przełączanie kolorów — to rozszerzenie pozwala skonfigurować dwa różne profile kolorów dla pierwszego planu, tła, linku i odwiedzanych linków w przeglądarce Firefox, które można przełączać za pomocą skrótu. Jest to tymczasowe rozwiązanie, które przełącza się na schemat kolorów na wszystkich stronach w przeglądarce, tak jak zrobiłby to domyślny schemat Firefoksa.

Kolorowa — zastosuj jeden z 28 niestandardowych motywów, aby wybrać witryny odwiedzane w przeglądarce Firefox. Motywy mogą zmieniać wszystkie kolory, w tym kolory linków.

NoSquint — pozwala ustawić kolory linków i określić, czy linki powinny być zawsze podkreślane wśród innych dostosowań tekstowych. link do pełnej recenzji tutaj.

Stylowy — Pobierz style użytkownika z oficjalnej strony internetowej lub utwórz własne style niestandardowe dla stron internetowych, aby zastąpić schematy kolorów. W przypadku tych ostatnich wymagana jest podstawowa znajomość CSS. Z drugiej strony rozszerzenie daje pełną kontrolę nad stylami witryn i znacznie wykracza poza wybieranie różnych kolorów linków lub głównych kolorów witryny.

Napiwki

Dostępnych jest niewiele dodatków, które pozwalają trwale zmienić kolory linków w odwiedzanych witrynach. Jednym z nich jest ustawienie stałego koloru linków w Firefoksie i zapobieganie przesłonięciu go przez witryny.

Na niektórych stronach możesz napotkać problemy, na przykład jeśli wybrany kolor linku i kolor tła witryny pasują, ale można to łatwo rozwiązać za pomocą jednego z rozszerzeń kolorowania dla przeglądarki Firefox, ponieważ można ich użyć do ustawienia stałego schematu kolorów, który dopasowuje kolor linku.

Poza tym stylowy może być najlepszą opcją, ponieważ daje pełną kontrolę nad stylem witryny.

Link do głównej publikacji