Jak zarządzać użytkownikami i grupami w systemie Windows 10

Windows 8 był pierwszą wersją systemu Windows, która wprowadziła konta Microsoft, umożliwiając synchronizację ustawień i plików między różnymi komputerami.

System Windows 10 rozszerzył tę funkcję, umożliwiając jeszcze bardziej dostosowanie kont. W tym przewodniku wyjaśnimy Ci, jak możesz zarządzać użytkownikami w systemie Windows 10.

Aby rozpocząć zarządzanie użytkownikami w systemie Windows 10, musisz otworzyć Ustawienia i idź do Konta pierwszy. Pierwsza opcja w grupie Konta to Twoje konto który pozwala zarządzać kontem Microsoft, dostosowywać zdjęcie profilowe, nazwę użytkownika itp.

Musimy tylko wspomnieć, że jeśli chcesz zarządzać swoim kontem Microsoft, musisz to zrobić online.

Kroki zarządzania kontami użytkowników w systemie Windows 10

Użyj konta lokalnego

Jeśli nie chcesz korzystać z konta Microsoft i synchronizować ustawień, możesz po prostu kliknąć Zaloguj się przy użyciu konta lokalnego zamiast utworzyć konto lokalne.Opcje logowania do systemu Windows 10 nie są wyświetlane

Nie musisz podawać konta e-mail ani numeru telefonu, po prostu wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło i możesz zacząć. Ponadto, jeśli masz podłączony aparat, możesz również utworzyć nowe zdjęcie profilowe.

Ponadto, jeśli chcesz dodać więcej kont Microsoft, na przykład do pracy lub szkoły, możesz je utworzyć, korzystając z łącza na dole strony Twoje konto.

Edytuj opcje logowania

opcje logowania do systemu Windows 10

Następne na naszej liście są opcje logowania, a w tej sekcji możesz ustawić, czy system Windows 10 będzie wymagał hasła, gdy komputer przejdzie w tryb uśpienia, czy nie.

Ponadto tutaj możesz również zmienić hasło do konta. W tej sekcji możesz także dodać hasło PIN, którego możesz użyć do odblokowania konta.

Jeśli chcesz, możesz również dodać hasło do zdjęcia i użyć swojego ulubionego zdjęcia wraz z serią przeciągnięć i innych gestów, aby odblokować komputer. Ostatnia opcja dotyczy czytnika linii papilarnych lub czytnika kart, więc jeśli chcesz uzyskać maksymalne bezpieczeństwo, prawdopodobnie jest to właściwy sposób.

 • Ustaw dostęp do pracy

  Następną opcją jest Dostęp do pracy, a ta opcja umożliwia połączenie z komputerem w pracy i dostęp do jego aplikacji, sieci i poczty e-mail.

  Rodzina Inni użytkownicy

  Następnie mamy rodzinę Inni użytkownicy, a ta sekcja pozwala dodawać nowych użytkowników. W tej sekcji możesz utworzyć konto użytkownika dla swojego dziecka i monitorować je za pomocą programu Microsoft Family Safety.

  W ten sposób możesz upewnić się, że Twoje dziecko odwiedza tylko odpowiednie strony internetowe i przestrzega terminów. Ponadto możesz dodawać innych użytkowników z tej sekcji. Ostatnią opcją jest Przypisany dostęp, a dzięki tej opcji możesz zezwolić użytkownikowi na dostęp tylko do jednej aplikacji ze Sklepu Windows.

  Zsynchronizuj ustawienia konta Microsoft

  zsynchronizuj ustawienia konta Microsoft

  Ostatnia sekcja to Synchronizacja ustawień i właśnie to robi. Synchronizuje ustawienia z kontem Microsoft na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10. Jeśli tego nie chcesz, możesz łatwo wyłączyć synchronizację.

  Opcje kont Microsoft w najnowszych wersjach systemu operacyjnego Windows 10

  Najnowsze wersje systemu Windows 10, w tym Fall Creators Update, Aktualizacja z kwietnia 2018 r. I Aktualizacja z października 2018 r. Zmieniły sekcję konta Microsoft na stronie Ustawienia. Oto zrzut ekranu dostępnych opcji:

  strona ustawień konta Microsoft Windows 10

  Jak widać interfejs użytkownika nieco się zmienił. Na przykład Microsoft dodał nową opcję o nazwie „E-mail Konta aplikacji„ Ta funkcja umożliwia dostosowanie adresu e-mail, kalendarza i kontaktów. Możesz dodać kilka kont e-mail, aby uzyskać szybszy dostęp i zobaczyć, które aplikacje używają informacji o Twoim koncie.

  Windows 10 oferuje wiele opcji zarządzania użytkownikami. Mamy nadzieję, że zarządzanie użytkownikami w systemie Windows 10 jest dla Ciebie teraz nieco bardziej jasne.

  Jeśli masz dodatkowe pytania, opublikuj je w sekcji komentarzy.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji