Jak zaplanować wiadomości e-mail w Gmailu

Kilka tygodni temu Google ujawniło nową funkcję Gmaila, która pozwoli klientom zaplanować wysyłanie wiadomości e-mail podczas korzystania z Gmaila.

Firma zastosowała etapowe wdrożenie nowej funkcji; niektórzy użytkownicy mogli go używać od razu, inni musieli czekać dni lub tygodnie, aby go otrzymać.

Domyślnie wszystkie wiadomości e-mail są dostarczane do odbiorców. Planowanie zmian, które dają opcje wyboru konkretnej godziny i daty dostawy.

Planowanie może nie spodobać się większości użytkowników domowych, ale ma pewne zastosowania, jeśli chodzi o komunikację biznesową. Użytkownicy domowi z pewnością również mogą z niego korzystać, np. aby wysłać e-maile z przypomnieniem, które dotrą na czas.

Firmy mogą używać go do ogłoszeń lub do upewnienia się, że e-maile nie dotrą do czyjejś skrzynki odbiorczej późno w dzień pracy.

Zwróć uwagę, że funkcja harmonogramu może nadal być wprowadzana w momencie pisania. Google planuje w końcu udostępnić go wszystkim użytkownikom Gmaila.

Planowanie wiadomości e-mail w Gmailu

zaplanuj wiadomości e-mail gmail

Nowa opcja znajduje się w oknie tworzenia wiadomości w Gmailu. Jeśli jest aktywowany, obok przycisku wysyłania w oknie tworzenia powinna być widoczna mała ikona strzałki w dół.

Pamiętaj, że musisz dodać co najmniej jednego odbiorcę, aby aktywować opcję; nie trzeba wprowadzać tematu ani pisać tekstu w treści. Pamiętaj, że możesz napisać całą wiadomość e-mail przed wybraniem opcji harmonogramu, ponieważ nie możesz już edytować tematu ani treści po ustawieniu zaplanowanej daty czas na e-mail.

Kliknięcie strzałki w dół powoduje wyświetlenie opcji „harmonogram wysyłania”, a kliknięcie tej opcji powoduje wyświetlenie monitu na ekranie.

Gmail sugeruje trzy stawki dostawy, zwykle jutro rano lub po południu lub w następny poniedziałek, oraz opcję dostosowania dostawy przez określenie daty czas.

Niestandardowy harmonogram Gmaila

Określ datę Menu czasu wyświetla kalendarz i selektor czasu. Gmail nie ogranicza obecnie daty; pozwoliło mi to wybrać daty dostawy w 2020 r. Chociaż nie mogę wymyślić żadnego powodu, aby zaplanować wysyłanie wiadomości e-mail od lat, dobrze, że Google nie ogranicza obecnie tej funkcji.

Wszystkie zaplanowane wiadomości e-mail są wymienione w nowym folderze Zaplanowane. Folder jest tworzony po zaplanowaniu pierwszego e-maila.

Wskazówka: wpisz: zaplanowane w wyszukiwaniu w Gmailu, aby przejść do folderu.

Zawiera listę wszystkich zaplanowanych wiadomości e-mail, w tym adresatów, temat, pierwszą parę znaków z treści oraz datę zaplanowania.

Gmail zaplanowane e-maile

Nie ma opcji edycji zaplanowanych wiadomości e-mail; możesz je jednak usunąć i wykonać na nich inne operacje, takie jak przeniesienie lub wyciszenie. Jeśli musisz edytować zaplanowaną wiadomość e-mail, musisz ją anulować, aby przenieść ją z powrotem do folderu Wersje robocze. Tam możesz edytować wiadomość e-mail i ponownie zaplanować jej dostarczenie.

Słowa końcowe

Inne usługi e-mail obsługują już planowanie wiadomości e-mail; Obsługuje go wersja internetowa Microsoft Outlook, a klient stacjonarny Outlook obsługuje ją od ponad dziesięciu lat.

Użytkownicy Thunderbirda mogą zainstalować rozszerzenie Wyślij później, aby zintegrować opcje planowania wiadomości e-mail w kliencie pocztowym.

Podsumowanie
Jak zaplanować wiadomości e-mail w Gmailu
Nazwa artykułu
Jak zaplanować wiadomości e-mail w Gmailu
Opis
Dowiedz się, jak zaplanować wysyłanie wiadomości e-mail w Gmailu za pomocą nowej opcji Gmaila dla wiadomości e-mail.

Link do głównej publikacji