Jak zabezpieczyć strony internetowe? Zagrożenia i radzenie sobie z lukami w zabezpieczeniach.

Odwiedzanie złośliwej strony internetowej może być jedną z najgorszych rzeczy, które mogą przytrafić się osobom przeglądającym Internet, szczególnie tym, którzy są zainteresowani zakupami online. Webmasterzy muszą znać zagrożenia dla witryn internetowych i ich niszczycielskie możliwości — przede wszystkim utrata bazy klientów. Jeśli prowadzisz witrynę internetową lub blog, musisz wiedzieć o możliwych zagrożeniach witryny. W tym artykule omówiono zagrożenia i ich skutki, niektóre metody stosowane przez hakerów do złośliwego traktowania witryny, a następnie omówiono sposoby zapewnienia bezpieczeństwa witryn.

Zagrożenia witryny oraz ich skutki lub możliwości

Jest to opłacalna działalność dla hakerów, którzy kradną dane ludzkie i wykorzystują je do osobistych korzyści. Zyski mogą być pieniężne lub abstrakcyjne. Podczas gdy hakowanie, wyłudzanie informacji i inżynieria społeczna są powszechnymi metodami, hakerzy wykorzystują również strony internetowe innych osób w celu narażenia komputera na niebezpieczeństwo i uzyskania dostępu do danych. Poniższy obraz przedstawia zagrożenia witryny.

Jak zabezpieczyć strony internetowe?

Dlatego zadaniem webmastera jest upewnienie się, że jego strona internetowa jest wolna od złośliwego kodu i luk w zabezpieczeniach. Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę, że mogą istnieć tysiące stron, a haker wybiórczo wstawia kod na niektórych stronach. Ponieważ jest to kwestia twojej reputacji, musisz to zrobić. Na szczęście dostępne są narzędzia, które mogą codziennie skanować strony internetowe, aby przedstawić Ci raport o zakaźnym kodzie i punktach podatności (takich jak ekrany logowania, formularze itp.).

Ponadto dostępne są przeglądarki i wtyczki przeglądarki, które uruchamiają alarm, gdy masz zamiar odwiedzić złośliwą, zainfekowaną stronę. Chociaż mogłeś już wcześniej odwiedzić tę witrynę i choć trudno ci uwierzyć, że witryna, której ufasz, jest zainfekowana, może być naprawdę złośliwa bez wiedzy webmastera — ponieważ godzinę wcześniej jakiś haker dodał kod do teren.

Mówiąc o najgorszych scenariuszach — lub możliwościach zagrożeń witryny — istnieją dwie główne strony szkód:

  1. Webmasterzy mogą stracić bazę klientów, ponieważ przeglądarka odwiedzających wywołuje alarm podczas próby odwiedzenia ich witryny; Wyszukiwarki Google itp. Mogą umieścić na czarnej liście witrynę, jeśli podczas indeksowania witryny znajdą jakiś złośliwy kod.
  2. Po stronie użytkownika komputer użytkownika, a tym samym jego dane, jest zagrożony i może prowadzić do kradzieży tożsamości.

Typowe zagrożenia witryny

Najczęstszym i zauważonym jest kliknięcie. W tej metodzie przezroczysta warstwa złośliwego kodu znajduje się na przycisku lub filmie wideo. Kliknięcie przycisku powoduje pobranie kodu na komputer. Możliwe, że widziałeś podobne metody reklamowania w witrynach klasy C, głównie związane z piractwem i treściami dla dorosłych itp.

Przekierowanie strony internetowej Luki w zabezpieczeniach umożliwiają hakerom wykorzystanie przekierowań w celu uzyskania korzyści. Mogą przechwycić wymieniane dane lub użyć przekierowania, aby przekierować użytkowników na stronę phishingową.

Wśród innych rodzajów zagrożeń internetowych wykorzystywane są ataki ukierunkowane gotowe zestawy exploitów dostępne łatwo w Internecie. Te zestawy umożliwiają hakerom atakowanie określonych (rodzajów) stron internetowych i dodawanie do nich złośliwych linków. Inną metodą jest wysyłanie wiadomości e-mail do witryny ze złośliwymi linkami, które omijają niczego niepodejrzewającego webmastera, aby uczynić ją złośliwą witryną.

Ostatnie ataki na popularne strony internetowe wskazują, że nawet największe strony internetowe są podatne na ataki. Osoby, które raz utracą swoje dane uwierzytelniające, prawdopodobnie nie wrócą ponownie do witryny.

Wyobraź sobie, że Twoja witryna firmy lub e-commerce znajduje się na czarnej liście, a Ty pozostajesz w ciemnościach przez kilka tygodni, dopóki wyszukiwarki ponownie nie dodadzą ich do białej listy. Chociaż proces usuwania witryny z czarnej listy jest trudny, czy Twoja firma przetrwa, jeśli nie będzie widoczna publicznie przez kilka tygodni?

Jak zabezpieczyć strony internetowe?

Najnowsze oprogramowanie: Zapewnia pełną aktualizację i łatanie oprogramowania serwera witryny

Certyfikaty SSL: Firmy oferujące certyfikaty bezpieczeństwa sprawdzają twoją stronę internetową przed wydaniem certyfikatu zaufania. Zielona część paska adresu obok „https” zapewnia pewność użytkownikom witryny.

Szyfrowanie: Używaj bezpiecznego połączenia do wszystkiego, co użytkownicy robią w Twojej witrynie, szczególnie jeśli są zaangażowani w transakcje.

Uaktualnij do EV SSL: Zrób to w dowolnej części witryny, w której klient może wprowadzać dane

Codzienne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania: Możesz używać produktów, które skanują strony w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, nie skracając ich czasu ładowania. W ten sposób możesz usunąć złośliwy kod — jeśli taki istnieje — zanim wpłynie to na użytkowników.

Cotygodniowa ocena podatności: Sprawdź ewentualne punkty luk i zaimplementuj tam dodatkowe zabezpieczenia.

Powyższe to tylko kilka wskazówek dotyczących zabezpieczania witryny. W skrócie wyjaśnia zagrożenia dla stron internetowych i ich możliwości. Podaję link do e-booka Symantec Flash, który pomoże ci lepiej zrozumieć problem.

Teraz przeczytaj: Jak zabezpieczyć witrynę WordPress.

Odniesienie:

Symantec — Bezpieczeństwo Twojej firmy online.

Później dzisiaj będziemy czytać o Pobieranie przez pobieranie i za kilka dni o tym, jak zabezpieczyć witrynę WordPress.

Link do głównej publikacji