Poprawka: rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 spowalnia prędkość Internetu

Microsoft w końcu wydał Rocznicową aktualizację systemu Windows 10, ale wydaje się, że użytkownicy coraz częściej napotykają problemy po zainstalowaniu jej na swoich komputerach. Dzisiaj porozmawiamy o problemie z szybkością Internetu spowodowanym przez nową ważną aktualizację oraz o tym, jak można to naprawić.

Zgodnie z GHacks funkcja automatycznego dostrajania okien wprowadzona w systemie Windows Vista (dostępna również w systemie Windows 10) może być odpowiedzialna za ten problem. Aby rozwiązać ten problem, musisz go wyłączyć.

Funkcja autotuningu okna obsługuje programy odbierające dane TCP przez sieć w celu poprawy wydajności procesów odpowiedzialnych za te transfery. Niestety rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 psuje tę funkcję, co powoduje, że prędkość Internetu jest bardzo niska.

Jak wyłączyć funkcję automatycznego dostrajania systemu Windows

Należy pamiętać, że aby wyłączyć tę funkcję, wystarczy wpisać proste polecenie w oknie Wiersz polecenia (przy użyciu uprawnień administratora) w następujący sposób:

  • Naciśnij klawisz Windows + X i wybierz „Wiersz polecenia (admin)”
  • Po otwarciu wiersza polecenia musisz napisać następujące polecenie: netsh interface tcp show global
  • Po wpisaniu tego polecenia wyszukaj „Poziom automatycznego dostrajania okna”, a jeśli jest to „normalne”, musisz je wyłączyć
  • Aby go wyłączyć, wpisz następującą komendę: netsh int tcp set global autotuninglevel = disabled

Po wykonaniu tej czynności przeprowadź test prędkości Internetu, aby zobaczyć, czy zauważysz jakąkolwiek poprawę. Jeśli po wyłączeniu „Poziomu automatycznego dostrajania okna odbioru” nie zauważysz żadnych ulepszeń, możesz je włączyć, wpisując następujące polecenie w wierszu polecenia (admin): „netsh int tcp set global autotuninglevel = normal” (bez „ ).

Jeśli to nie rozwiąże problemu z szybkością Internetu po aktualizacji do rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10, powinieneś poszukać procesów, które używają więcej połączeń sieciowych niż zwykle (takich jak aplikacje torrentów), zapory ogniowe lub oprogramowanie zabezpieczające.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji