Skonfiguruj Windows Live Mail dla programu Outlook w systemie Windows 10 [Super przewodnik]

Komputery stacjonarne są zawsze przydatne, jeśli chcesz szybko sprawdzić pocztę. Mówiąc o tym, jednym z najczęściej używanych klientów pulpitu były Outlook Express i Windows Live Mail.

Opracowanie programu Outlook Express zostało trwale anulowane i nie ma możliwości zainstalowania go w żadnym nowoczesnym systemie operacyjnym Windows.

Na szczęście nadal możesz zainstalować Windows Live Mail na Windows 10, a dziś pokażemy Ci, jak skonfigurować Windows Live Mail dla programu Outlook.

Outlook Express był domyślnym klientem poczty e-mail w starszych wersjach systemu Windows i jako taki zyskał ogromną popularność.

Jak wspomniano wcześniej, program Outlook Express został złomowany przez Microsoft i zastąpiony przez Windows Live Mail. Wielu użytkowników było zadowolonych z Windows Live Mail i zaakceptowało go jako następcę programu Outlook Express.

Ponieważ Windows Live Mail jest tak popularnym klientem poczty e-mail na platformie Windows, postanowiliśmy zrobić mały przewodnik, jak skonfigurować go do pracy z programem Outlook.

 • Jak skonfigurować Windows Live Mail do pracy z programem Outlook w systemie Windows 10

  Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po otwarciu Windows Live Mail, jest ekran tworzenia konta.

  Windows Live Mail współpracuje z wieloma popularnymi usługami poczty internetowej, takimi jak Gmail, Yahoo i Outlook, a proces tworzenia konta jest prosty.

  Wystarczy podać adres e-mail i hasło, a usługa Windows Live Mail powinna je automatycznie skonfigurować. Jeśli chcesz, możesz także ręcznie skonfigurować swoje konto e-mail.

  Proces tworzenia konta jest prosty w przypadku niektórych usług poczty internetowej, takich jak Gmail, i nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji.

  Niestety proces tworzenia konta stał się nieco bardziej skomplikowany podczas próby użycia konta Outlook z Windows Live Mail, ale udało nam się to naprawić, wykonując następujące kroki:

  1. Podczas podłączania konta Outlook wprowadź nazwę użytkownika i hasło, zaznacz opcję Ręcznie skonfiguruj ustawienia serwera i kliknij Kolejny.
  2. Ustaw Typ serwera na IMAP, zmień adres serwera na imap-mail.outlook.com, ustaw port na 993 i zaznacz Wymaga bezpiecznego połączenia (SSL) opcja.
  3. Ustaw Adres serwera na smtp.live.com w celu uzyskania informacji o serwerze wychodzącym i zaznacz do Wymagaj bezpiecznego połączenia (SSL).
  4. Wpisz swój adres e-mail programu Outlook jako nazwę użytkownika do logowania i kliknij Kolejny.
   Windows-Live-Outlook
  5. Twój e-mail powinien zostać pomyślnie utworzony i będziesz mógł wysyłać i odbierać nowe e-maile.

  Jeśli powyższe kroki wydają się ci znane, to dlatego, że ten sam proces konfiguracji jest używany w wersjach programu Outlook 2007 starszych niż 12.0.6680.5000.

  Oczywiście, jeśli korzystasz z programu Outlook 2007 w wersji 12.0.6680.5000 lub nowszej, nie musisz ręcznie wprowadzać tych danych.

  Jak widać, Windows Live Mail działa doskonale w systemie Windows 10, chociaż możesz napotkać pewne problemy z tworzeniem konta, możesz łatwo je naprawić, ustawiając ręcznie informacje o serwerze.

  Warto wspomnieć, że Windows Live Mail nie jest już rozwijany, a ostatnia aktualizacja została wydana w 2012 roku.

  Chociaż usługa Windows Live Mail jest świetnym klientem poczty e-mail, warto użyć klienta, który jest aktualizowany częściej.

  Chociaż w przeszłości Windows Live Mail działał świetnie z Outlookiem, w raportach stwierdzono, że Windows Live Mail nie będzie już mógł synchronizować się z Outlookiem, więc użytkownicy rozważali alternatywnego klienta poczty e-mail.

  Microsoft zakończył obsługę Windows Live Essentials, pakietu bezpłatnych aplikacji, w tym Windows Live Mail. Dlatego nie jest już dostępny do pobrania od Microsoft.

  OE Classic to niesamowita alternatywa dla Windows Live Mail, więc jeśli szukasz prostego klienta poczty e-mail dla systemu Windows 10, możesz wypróbować OE Classic.

  Możesz również wypróbować najlepszych klientów i aplikacji e-mail dla systemu Windows 10 z naszej listy.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji