Jak wyświetlić aktywność znajomych za pomocą aplikacji Xbox w systemie Windows 10

Aktywny kanał informacyjny w aplikacji Xbox dla systemu Windows 10 umożliwia monitorowanie rozwoju znajomych grających w gry online. Za pomocą tego narzędzia możesz także publikować nowe wiadomości, przeglądać zrzuty ekranu i komentować ich ostatnie osiągnięcia.

Kanał aktywności można zobaczyć na ekranie głównym aplikacji Xbox. Możesz także sprawdzić oś czasu określonego znajomego za pośrednictwem jego strony profilu.

Aby zobaczyć aktywność znajomych na ekranie głównym, wystarczy otworzyć aplikację Xbox i wyświetlić kanał aktywności. Stamtąd możesz komentować swoje ostatnie osiągnięcia i klipy z gry.

Aby wchodzić w interakcje z postami znajomych, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij ikonę Serca, aby „polubić” post. Na ekranie pojawi się informacja, że ​​jeden z twoich znajomych odblokował osiągnięcie w grze. Możesz użyć czterech przycisków na dole, aby polubić, udostępnić lub zostawić komentarz, a także zgłosić nadużycie lub coś niewłaściwego.
  2. Aby udostępnić czyjąś aktywność w kanale aktywności lub w wiadomości wysyłanej do innych osób, kliknij ikonę koła z trzema małymi kółkami. Na ekranie wiadomości pojawi się pole do wprowadzenia tagów gracza adresatów oraz wiadomość o osiągnięciach znajomego.
  3. Użyj pola Pozostaw komentarz, aby wpisać wiadomość dla każdego, kto wyświetla kanał aktywności znajomego. Ekran osiągnięć zawiera komentarz pozostawiony przez znajomego. Słowa „Dobra robota, Mann !!!” pojawiają się pod ogłoszeniem o osiągnięciu. Kliknij ikonę Gavel w prawym dolnym rogu dowolnego postu, aby zgłosić nieodpowiedni lub obraźliwy post. W aplikacji Xbox zobaczysz okno wiadomości, w którym możesz zgłosić nieodpowiednie lub obraźliwe zachowanie.

Aby zobaczyć działania z profilu znajomego, wyszukaj znajomego lub wybierz go z listy znajomych i kliknij dwukrotnie jego tag gracza, aby otworzyć stronę jego profilu. Z ich profilu można wyświetlić kanał aktywności.

Link do głównej publikacji