Jak wyświetlić 5 najlepszych kategorii w WordPress

WordPress to świetne oprogramowanie, które pozwala na więcej niż myślisz przy pomocy prostego kodowania. Założę się, że wiele osób szukałoby wtyczki, która by to zrobiła, ale twoich pięć głównych kategorii można bardzo łatwo wyświetlić za pomocą tagu szablonu WordPress, zaledwie pół wiersza kodu.

Potrzebny tag nazywa się „wp_list_categories ()«i domyślnie wyświetla wszystkie kategorie w kolejności alfabetycznej. Wystarczy dodać kilka argumentów, aby zmodyfikować wartości domyślne i gotowe! Musimy ograniczyć liczbę wyświetlanych elementów do pięciu, chcemy też aby wyświetlić liczbę postów w kategoriach, a my chcemy uporządkować listę według liczby postów, w kolejności malejącej.

Argument „liczba” w rzeczywistości nie ma wartości domyślnej. Powodem tego jest to, że bezpośrednio ogranicza zapytanie SQL, więc domyślnie nie ma takiej potrzeby. Możemy to jednak dodać, aby narzucić limit, więc naszym pierwszym argumentem będzie „liczba = 5«. Chcemy również pokazywać liczniki postów, więc używamy» show_count = 1 «, aby to włączyć (show_count = 0 jest domyślną wartością).

Chcemy również uporządkować listę według liczby postów, dlatego używamy „orderby = count„aby to osiągnąć. Domyślnie listy są sortowane rosnąco, co oznacza, że ​​najpierw pojawi się najniższa liczba postów. Aby lista była malejąca, możemy użyć„zamówienie = DESC„.

Używam tam również ostatniego argumentu, którym jest „title_li =«. To ustawia tytuł listy na nic, domyślnie lista jest prezentowana z tytułem.

wordpress pokaż kategorie

Tak więc używane są następujące argumenty:

  • liczba = 5
  • orderby = count
  • zamówienie = DESC
  • title_li =

Lubię kodować moje tytuły z kilku powodów, ale możesz to zmienić, jak chcesz. Oto pełny kod, którego użyłem, jedna prosta linia do wykonania pozornie trudnego zadania

Wszystko, co musisz zrobić, to osadzić kod w źródle, na przykład na pasku bocznym lub w innej lokalizacji używanego motywu WordPress.

Możesz go zmodyfikować naturalnie, na przykład, aby wyświetlać więcej lub mniej kategorii, lub zmniejszyć liczbę postów na liczbę kategorii.

Podsumowanie
Jak wyświetlić 5 najlepszych kategorii w WordPress
Nazwa artykułu
Jak wyświetlić 5 najlepszych kategorii w WordPress
Opis
Jak wyświetlić 5 najlepszych kategorii blogu WordPress w witrynie z oprogramowaniem do blogowania przy użyciu jednego wiersza kodu.
Autor
Daniel Pataki

Link do głównej publikacji