Jak wyłączyć zalecenia dotyczące rozszerzeń w przeglądarce Firefox

Programiści Mozilli rozumieją, jak ważna dla przeglądarki jest poprawa jej zgodności i rozszerzeń. W związku z tym wersja 64 przeglądarki Firefox wprowadziła nowszą koncepcję rekomendacji rozszerzeń za pośrednictwem Kontekstowy polecający funkcje (CFR). Kontekstowy program polecający (CFR) to system, który proaktywnie zaleca funkcje i dodatki Firefoksa na podstawie zachowania użytkownika podczas surfowania. Takie zachowanie pomaga programistom w znajdowaniu i polecaniu funkcji i rozszerzeń, które według nich byłyby po prostu pracą użytkownika i oferowałyby dodatkową wartość, zwiększając w ten sposób zaangażowanie użytkowników i ich utrzymanie. W pewnym sensie CFR ma na celu spersonalizować Firefoksa.

Po załadowaniu strony internetowej, o której wiadomo, że oferuje rozszerzenie Firefox, przeglądarka Firefox wyświetli zalecenie z małą ikoną puzzli w pasku adresu.

Kliknięcie ikony spowoduje uruchomienie wyskakującego okienka z komunikatem wyraźnie oznaczonym jako „Zalecane rozszerzenie”. Będzie zawierać przycisk do zainstalowania rozszerzenia wraz z opcją „Nie teraz”, aby ukryć wiadomość.

Oprócz sugerowania wyskakujące okienko zawiera również krótki opis rozszerzenia, pokazując następujące —

  1. Imię
  2. Nazwa programisty.
  3. Ocena
  4. Recenzje

Jeśli okaże się, że cały schemat jest niepotrzebny, Mozilla pozwala go wyłączyć. Oto jak!

Wyłącz zalecenia dotyczące rozszerzeń w przeglądarce Firefox

Uruchom przeglądarkę i przejdź do „Menu” widocznego jako 3 poziome paski w prawym górnym rogu i wybierz „opcje’.

Preferencje przeglądarki

Otworzy się nowa karta i wyświetli „PreferencjeStrona.

Tam przewiń nieco w dół, aby znaleźć „Przeglądanie‘ Sekcja.

Po znalezieniu usuń zaznaczenie pola wyboru oznaczonego „Polecaj rozszerzenia podczas przeglądania‘ opcja.

wyłącz Zalecenia dotyczące rozszerzenia w przeglądarce Firefox

Potwierdzone działanie wyłączy funkcję rekomendacji rozszerzenia w przeglądarce Firefox. Mozilla wyjaśnia, że ​​rozszerzenia, które widzisz, są ręcznie wybierane przez jego redaktorów. Obawy dotyczące oryginalności aplikacji nie powinny niepokoić użytkowników.

Wcześniej ta funkcja była eksperymentalna i była ograniczona tylko do 3 rozszerzeń — Facebook Container, Enhancer dla YouTube i To Google Translate. Wprowadzenie przeglądarki Firefox 64 to zmienia. Między innymi, takie jak ulepszone zabezpieczenia i ulepszenia wydajności, nowa wersja przeglądarki usprawnia także zarządzanie kartami.

Link do głównej publikacji