Jak wyłączyć ekran blokady w systemie Windows Server [WYJAŚNIONE]

Z oczywistych względów bezpieczeństwa system Windows Server domyślnie i po pewnym czasie bezczynności wyłączy ekran i zablokuje komputer. I chociaż istnieje ryzyko bezpieczeństwa, jeśli pracujesz w zatłoczonym środowisku, niektórzy użytkownicy nie chcą blokować ekranu w systemie Windows Server. Jeśli chcesz wyłączyć ekran blokady w systemie Windows Server, sprawdź poniższe kroki.

Jak zatrzymać blokowanie się serwera podczas bezczynności?

1. Wyłącz funkcję „Wyłącz wyświetlacz” w Opcjach zasilania

  1. otwarty Panel sterowania z menu Start.
  2. Wybierz Opcje mocy.Wyłącz ekran blokady w systemie Windows Server
  3. Kliknij Zmień ustawienia planu.Wyłącz ekran blokady w systemie Windows Server
  4. Pod Wyłączyć ekran, Wybierz Nigdy.
  5. Po tym nie będziesz mieć problemów z wyłączaniem się wyświetlacza, a serwer automatycznie wyloguje Cię z sesji za pomocą ekranu blokady.

Włącz pulpit zdalny w systemie Windows Server 2019 i uzyskaj pomoc od wytrawnego przyjaciela, wykonując te czynności.

2. Użyj zasad grupy

  1. Możesz też otworzyć Edytor zasad grupy i tam wyłączyć ekran blokady. Aby to zrobić, wyszukaj Zasady grupy na pasku wyszukiwania systemu Windows. Otwórz GPE tam.
  2. Tam przejdź do Konfiguracja komputera> Zasady> Szablony administracyjne> System> Zarządzanie energią> Ustawienia wideo i wyświetlania. Alternatywnie w nowszych wersjach należy przejść do Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> System> Zarządzanie energią> Ustawienia wideo i wyświetlania.
  3. Tam kliknij dwukrotnie Wyłącz wyświetlacz (podłączony) funkcja.Wyłącz ekran blokady w systemie Windows Server
  4. Upewnij się, że opcja jest wyłączona.
  5. Potwierdź zmiany i uruchom ponownie system Windows Server.

Następnie ekran blokady w systemie Windows Server jest wyłączany. Jeśli oczywiście chcesz zrobić coś wręcz przeciwnego i włączyć tę funkcję, wykonaj następujące kroki i zmień limit czasu wyłączania ekranu lub włącz opcję w Edytorze zasad grupy.

Powiedziawszy to, możemy to zakończyć. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz do nas w sekcji komentarzy poniżej. Czekamy na Wasze opinie.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji