Jak zrobić selfie

Jeśli korzystasz z serwisów społecznościowych, możesz być świadomy terminu „selfie”. „Selfie” to zrobione przez siebie zdjęcie za pomocą smartfona lub kamery internetowej w celu przesłania go do serwisów społecznościowych. Termin Selfie powstał w 2005 roku i został ogłoszony słowem roku 2013 przez Oxford, chociaż nigdy nie był tak wszechobecny jak dziś.

Jak zrobić dobre selfie

jak zrobić selfie

Jestem pewien, że każdy z was często robił selfie, a teraz ze smartfonami z małym przyciskiem z klapką; naprawdę trudno oprzeć się pokusie kliknięcia.

Nie chodzi tylko o nakierowanie aparatu na twarz i wykonanie zdjęcia bez planowania. Wykonywanie dobrego selfie to sztuka, która wymaga odpowiedniego wędkowania i oświetlenia, aby kliknąć przyciągające uwagę selfie.

Przechylenie telefonu pod kątem 45 stopni tuż nad linią oczu, znalezienie odpowiedniego źródła światła i uderzenie w pochlebną pozę to tylko małe przykłady tego, co można zrobić, by poprawić sobie selfie.

Jak zrobić selfie za pomocą przedniego aparatu

 • Wybierz odpowiedni kąt — zrób selfie z góry, a także trochę przyklej szyję, aby wyglądać szczuplej i ukryć trąbkę pod brodą. Skoncentruj się na twarzy i przechyl lekko szyję, aby uzyskać atrakcyjne selfie.
 • Znajdź swoją dobrą stronę — Każdy ma dobrą i złą stronę, sprawdź, która strona twarzy daje dobre selfie.
 • Dobre światło odgrywa ważną rolę — Unikaj używania lampy błyskowej do robienia selfie, raczej używaj naturalnego światła. Zawsze najlepiej jest robić selfie na zewnątrz.
 • Bądź swobodny — nie próbuj zbyt mocno i unikaj nad wyrazu twarzy, aby uzyskać dobre, naturalne i atrakcyjne selfie.
 • Wybierz ładne tło — nie klikaj swoich zdjęć w kuchni, na parkingu, w sypialni lub łazience. Wybierz naprawdę ładne tło, aby zrobić fajne selfie.

Jak robić selfie — chłopaki lub dziewczyny

 • Dziewczyny powinny wziąć selfie, wyjmując jedno biodro, dzięki czemu ciało wygląda na szczuplejsze.
 • Jeśli chcesz pokazać dekolt, oprzeć się łokciami w łóżku lub na podłodze.
 • Jeśli jesteś facetem i chcesz pokazać swoje mięśnie, wyciągnij rękę, którą chcesz pochwalić, i kliknij selfie.
 • Dziewczyny mogą pokazać kaczki wargach, a faceci mogą skupić się na pozie ironmana.
 • Użyj filtrów i edytorów zdjęć w swoich autoportretach, zanim prześlesz je do serwisów społecznościowych.

Jak robić selfie za pomocą Windows Phone

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows Phone, możesz pobrać aplikacje ze Sklepu Windows, które pomogą Ci uzyskać ładne i przyciągające wzrok selfie.

Timer aparatu

Ta aplikacja do selfie zawiera dwa bardzo przydatne narzędzia. Pierwszy to odliczanie dźwięku, a drugi to możliwość robienia zdjęć bez użycia rąk. Za pomocą polecenia audio możesz kliknąć selfie, mówiąc „jeden”. Ta aplikacja pomaga robić lepsze zdjęcia grupowe i selfie w systemie Windows Phone.

Glam Me App

Jak zrobić selfieTa aplikacja umożliwia robienie autoportretów zarówno aparatem głównym, jak i przednim. Funkcje, takie jak szczupła twarz, jasność lub kontrast oczu, poprawa uśmiechu i inteligentne oświetlenie sprawiają, że jest to idealna aplikacja do robienia selfie. Funkcja Smart Light automatycznie poprawia jakość światła na zdjęciu, gdy korzystasz z przedniego aparatu telefon Windows. The Telefony Lumia na pewno możesz zrobić świetne selfie!

Jak zrobić selfie za pomocą lustrzanki cyfrowej

W sieci jest mnóstwo selfie zrobionych ze smartfona, ale nie można ich porównać do zdjęć zrobionych lustrzanką cyfrową.

 • Aby zrobić dobre selfie z aparatu DSLR, najpierw potrzebujesz statywu i lekkiej podstawy.
 • Ustaw aparat DSLR na statywie i dostosuj statyw oświetleniowy do wysokości tak wysokiej, jak Twoje oczy.
 • Ustaw go wstępnie i użyj spustu, aby kliknąć selfie. Jeśli nie masz wyzwalacza, możesz ustawić timer aparatu na 15-20 sekund i uzyskać ostateczne selfie.

Jak robić selfie bez przedniego aparatu

Nie martw się, jeśli Twój smartfon nie ma przedniego aparatu lub nie jest dobry. Następujące aplikacje mogą pomóc Ci robić dobre selfie bez przedniego aparatu

 • Self-Camera — Jest to aplikacja na Androida, która rozpoznaje twoją twarz, a polecenie głosowe może automatycznie kliknąć zdjęcie. Aplikacja obsługuje takie funkcje, jak tryb lampy błyskowej, balans bieli i tryb ustawiania ostrości.
 • Kamera gwizdkowa — Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja pozwala klikać selfie jednym gwizdkiem. Aby zrobić selfie za pomocą tej aplikacji, musisz nauczyć się dmuchać w gwizdek. Inne funkcje tej aplikacji to: automatyczne ustawianie ostrości i tryb głośnomówiący.aparat gwizdek

Ogólne wskazówki, jak robić dobre selfie

 1. Użyj przyzwoitej kamery.
 2. Właściwe światło jest bardzo ważne.
 3. Ubieraj się dobrze, zanim klikniesz.
 4. Wybierz ostrożnie tło.
 5. Nie rób selfie w lustrze, raczej ustaw czas, pozuj i kliknij.
 6. Nie próbuj mocno, uśmiechaj się i bądź naturalny.
 7. Aby Twoje obiekty wyglądały ostrzej, pomocne może być utrzymywanie źródła światła pod kątem 50-60 stopni powyżej poziomu twarzy.
 8. Jeśli jesteś po grubszej stronie, robienie selfie z ramieniem w podniesionej pozycji może sprawić, że będziesz wyglądać nieco szczuplej i ukryjesz podwójny podbródek, jeśli taki istnieje.

Rzuć okiem na niektóre z najlepszych Selfie Sticks na Windows Phone, Android i iPhone.

Link do głównej publikacji