Jak sprawić, by Skype dla sieci działał w przeglądarce Firefox

Mimo że Firefox jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek, Skype dla sieci wydaje się, że wycofało się wsparcie. Jeśli odwiedzisz stronę web.skype.com w przeglądarce Firefox, wyświetli się komunikat „Przeglądarka nie jest obsługiwana”. W tym poście dzielimy się, w jaki sposób uruchomić Skype’a dla Internetu Firefox.

Spraw, by Skype dla sieci działał w przeglądarce Firefox

Spraw, by Skype dla sieci działał w przeglądarce Firefox

Zabawną częścią tej „nieobsługiwanej” sytuacji jest to, że można na to poradzić. Jeszcze bardziej ciekawi, że działają bez problemu. Chociaż Microsoft ma powody, dla których nie obsługuje Skype’a przez Internet i prosi o zainstalowanie Skype’a na komputerze lub użycie innej przeglądarki, zobaczmy obejście tego problemu.

Możesz to naprawić za pomocą Agent Switcher. Zazwyczaj przeglądarki są wykrywane, ponieważ przenosi informacje o tym. Jeśli możesz to zmienić i sprawić, że Firefox powie, że jest Chrome lub Edge, komunikat o błędzie zniknie.

Skype Firefox Agent Switcher

Możesz wypróbować ten przełącznik agenta lub dowolny inny.

Zainstaluj rozszerzenie.

Następnie przełącz agenta przeglądarki na Chrome i zachowaj system operacyjny jako Windows, jeśli tego właśnie używasz.

Teraz ponownie załaduj web.skype.com, a poprosi Cię o zalogowanie się.

Po wejściu poprosi Cię o uprawnienia do mikrofonu, kamery internetowej, a następnie o konfigurację sieci Skype.

Teraz możesz łatwo korzystać ze Skype przez Internet z kompletnymi funkcjami, w tym powiadomieniami. Podczas nawiązywania połączenia lub połączenia wideo ponownie pojawi się monit o uprawnienia. Możesz zezwolić na to na stałe lub zezwolić na to za każdym razem.

Zezwolenie na Skype dla sieci

Co złamało Skype’a dla Internetu w Firefoksie

Warto zauważyć, że gdy problem pojawiał się i wyłączał, najnowsza wersja ponownie go zepsuła. Najnowsza wersja obsługuje połączenia wideo HD, nagrywanie połączeń, odnowiony panel powiadomień, który pozwala zobaczyć wszystkie wymienione i reakcje na wiadomości, wyszukiwanie i galerię multimediów na czacie. Później ułatwia znalezienie obrazu, który zwykle jest trudny do znalezienia w rozmowach.

Domyślam się, że Microsoft może opracować rozwiązanie tego problemu. Firefox to jedna przeglądarka, którą trudno zignorować, a zmuszanie konsumentów do korzystania z innej przeglądarki tylko z jednej przyczyny jest niewłaściwe.

Daj nam znać, czy ta sztuczka pomogła Skype’owi w Internecie działać w przeglądarce Firefox.

Link do głównej publikacji