Jak uruchomić i korzystać z Media Player w Windows 10, 8.1

Jeśli jesteś całkiem nowy w systemie Windows 8, 8.1, nie mówiąc już o najnowszej wersji systemu Windows 10, wiele rzeczy będzie wydawać się dziwnych i trudnych do zrozumienia po raz pierwszy. Weźmy na przykład proste zadanie, takie jak otwarcie tradycyjnego odtwarzacza multimedialnego. Znajdź poniżej więcej szczegółów.
otwórz Windows Media Player 8Media Player nie zmienił się zbytnio wizualnie wraz z wydaniem Windows 8, stał się tylko trochę trudniejszy do znalezienia. Powtarzam, celem tego artykułu jest pomoc tym, którzy są nowicjuszami w nowym systemie operacyjnym Windows i chcą uzyskać odpowiedź na swoje pytanie. Jeśli chcesz tylko otworzyć program Media Player, najszybszym sposobem jest naciśnięcie klawisza Windows + litera W i wpisanie w nim „Media Player” lub „Windows Media Player„ Możesz także aktywować pasek uroków wyszukiwania, przesuwając mysz lub palec, jeśli używasz urządzenia dotykowego, w prawym górnym rogu.

Czytaj także: Najlepsze aplikacje odtwarzacza DVD dla użytkowników systemu Windows 10

Ale jestem pewien, że kiedy go otworzysz, będziesz chciał dowiedzieć się więcej o Media Player w Windows 8 — jaka jest wersja, którą używasz i jakie są jej funkcje. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że zarówno Windows 8, jak i Windows 8.1 obsługują najnowszą wersję Windows Media Player 12. Jeśli korzystasz z systemu Windows RT, przykro mi to mówić, ale Windows Media Player nie działa w ogóle dla ciebie.

Inną ważną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że Media Player nie obejmuje odtwarzania DVD i należy go dodać osobno, korzystając z funkcji „Dodaj funkcje”. Jeśli chcesz ustawić Media Player jako domyślne narzędzie dla niektórych plików audio i wideo, po prostu wpisz „default” w pasku wyszukiwania, a następnie przejdź do programów domyślnych. Stamtąd będziesz wiedział, co musisz zrobić. Kolejną fajną funkcją jest to, że pozwala również na słuchanie radia internetowego.

Jeśli interesują Cię alternatywy, ważne jest, aby wspomnieć o takich aplikacjach komputerowych, jak Winamp lub nawet Nero, ale na szczęście dla użytkowników dotykowych oficjalna aplikacja VLC została niedawno wydana. Multimedia 8 to kolejna interesująca aplikacja do odtwarzania multimediów dla użytkowników Windows 8 i Windows 8.1, która ma wiele przydatnych funkcji.

Windows Media Player często występują problemy w systemie Windows 10, 8.1

Korzystanie z WMP jest dość łatwe, ale co robisz, gdy pojawia się wiele błędów? Nawet będąc jednym z najczęściej używanych i obsługiwanych graczy, czasami ma różne problemy. Przygotowaliśmy listę problemów, z którymi najczęściej spotykają się nasi czytelnicy. Oto on:

  1. Poprawka: awaria programu Windows Media Player w systemie Windows 8.1
  2. Windows Media Player zniknął po aktualizacji? Oto jak go odzyskać
  3. Poprawka: Windows 10 Media Player nie zgrywa muzyki w Windows 10
  4. Poprawka: program Windows Media Player w systemie Windows 10 nie odtwarza plików AVI

Daj nam znać w sekcji komentarzy na temat napotkanego problemu i sposobu jego rozwiązania.

Czytaj także: Media Player Classic osiąga koniec swojej linii

Zatwierdź

Link do głównej publikacji