Pokaż Ukryte pliki i foldery brakuje lub nie działa

Wiemy, że system operacyjny Windows zawiera niektóre pliki, a jeszcze inne pliki systemowe i foldery, które są domyślnie ukryte. Są one ukryte, aby użytkownik końcowy przypadkowo nie usunął ani nie zmodyfikował ich zawartości, ponieważ są one wymagane przez system do prawidłowego działania. Ale może się zdarzyć, że będziesz musiał pokazać te ukryte pliki i foldery.

Aby wyświetlić te ukryte pliki i foldery, wpisz Opcje Eksploratora plików w systemie Windows 10 lub Opcje folderów I we wcześniejszych wersjach, w polu Rozpocznij wyszukiwanie i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć okno. Na karcie Widok zaznacz Ukryte pliki, foldery i dyski pole wyboru. Jeśli chcesz również pokazać ukryte pliki i foldery chronione przez system, odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego opcja.

Pokaż brak opcji ukrytych plików i folderów

Kliknij Zastosuj i wyjdź. Ukryte pliki i foldery będą teraz widoczne.

Pokaż brak opcji ukrytych plików i folderów

Jeśli znajdziesz to w swoim systemie Windows, po otwarciu Opcje Eksploratora plików wcześniej nazywany Opcje folderów, za pomocą Eksploratora Windows> Organizuj> Folder Opcje wyszukiwania> Opcje folderów> Widok> Ustawienia zaawansowane, Brak opcji Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski, to jest hack rejestru, którego możesz spróbować, aby go włączyć.

Najpierw utwórz punkt przywracania systemu. Następnie wpisz regedit w polu Rozpocznij wyszukiwanie w systemie Windows i naciśnij Enter. Przejdź do następującego klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced \ Folder \ Hidden

brak ukrytych plików i folderów

W prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy Rodzaj i wybierz Zmień. Tutaj zmień dane wartości na „Grupa”Bez odwróconych przecinków.

Kliknij OK> Wyjdź.

Mam nadzieję że to pomoże. Jeśli to nie pomoże, to Windows 10 / 8.1 użytkownicy mogą pobrać i zastosować tę poprawkę rejestru. Alternatywnie użytkownicy systemu Windows 7, Windows Vista mogą skorzystać z naszego bezpłatnego oprogramowania FixWin, aby rozwiązać ten problem. Znajdziesz poprawkę w sekcji Eksploratora.

Link do głównej publikacji