Jak wyczyścić historię oglądania filmów w YouTube

Wszystkie filmy, które oglądasz na popularnej stronie internetowej YouTube, są rejestrowane przez usługę, jeśli jesteś zalogowany na stronie podczas oglądania wideo. Chociaż może to być świetne, jeśli chcesz ponownie znaleźć ten film, który obejrzałeś kilka dni temu, może być również kłopotliwe, jeśli inni użytkownicy czasami pracują na twoim komputerze.

Jeśli nie chcesz, aby Twoi znajomi dowiedzieli się, że masz sekretną sympatię do Justina Biebera, możesz upewnić się, że historia zostanie usunięta do czasu, gdy będą korzystać z Twojego komputera. Ponadto możesz jednocześnie zmniejszyć ilość danych przechowywanych na Twój temat przez Google.

W tym miejscu należy zauważyć, że nie można uzyskać dostępu do listy odtwarzania wideo innego użytkownika YouTube. Powinieneś także wylogować się z komputerów publicznych, aby nikt nie uzyskał dostępu do twoich danych.

Istnieją dwa sposoby, aby dowiedzieć się o filmach, które użytkownik obejrzał na YouTube. Najpierw przejrzyj stronę mojej historii oglądania w YouTube, która jest dostępna tylko wtedy, gdy nadal jesteś zalogowany na YouTube. Po drugie, patrząc na pamięć podręczną przeglądarki. Druga metoda działa, dopóki historia przeglądania nie zostanie usunięta ręcznie ani automatycznie.

Oto, w jaki sposób usuwasz obie historie.

1. Usuń historię przeglądania YouTube

Wejdź na stronę YouTube i zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Znajdź swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu i kliknij Wideo w menu, które się otworzy. Alternatywnie możesz bezpośrednio otworzyć następującą stronę. Strona zawiera listę wszystkich filmów, które oglądałeś w YouTube.

historia przeglądania youtube

Możesz usunąć pojedyncze filmy z historii, wybierając je i klikając przycisk Usuń później, lub wszystkie filmy, klikając Wyczyść całą historię oglądania.

Historia przeglądania Twojej przeglądarki to druga lokalizacja, w której inni mogą dowiedzieć się o filmach, które ostatnio oglądałeś na YouTube. Zasadniczo musisz wyczyścić historię przeglądania i pamięć podręczną, aby upewnić się, że nikt nie będzie mógł spojrzeć na dane.

Witryna Pomocnika logowania ma fajny przewodnik o nazwie Konserwacja przeglądarki internetowej, który wyjaśnia, jak to zrobić we wszystkich popularnych przeglądarkach.

Link do głównej publikacji