Jak zablokować wyświetlanie multimediów WhatsApp w galerii Androidów

WhatsApp Messenger obsługuje załączniki multimedialne, podobnie jak większość aplikacji do przesyłania wiadomości. Otrzymane multimedia są domyślnie automatycznie dodawane do galerii urządzenia. Oznacza: każde otrzymane zdjęcie, obraz, gif lub wideo jest automatycznie wyświetlane na liście w galerii telefonu.

Chociaż jest to w porządku dla niektórych użytkowników, inni mogą tego nie lubić, np. z powodu zaśmiecania galerii przez WhatsApp lub ukrywania niektórych rodzajów multimediów przed innymi.

Pokazaliśmy Ci, jak to uniemożliwić indywidualnym kontaktom w przeszłości; przydatne, jeśli nie chcesz, aby niektóre obrazy lub filmy pojawiały się w galerii.

WhatsApp obsługuje opcję blokowania wyświetlania wszystkich multimediów w galerii. Konfiguracja jest znacznie szybsza niż opcja blokowania multimediów w galerii z poszczególnych kontaktów.

widoczność mediów WhatsApp

Metoda działa we wszystkich najnowszych wersjach WhatsApp Messenger. Oto jak to się robi:

  1. Otwórz WhatsApp Messenger na urządzeniu z Androidem.
  2. Wybierz menu w prawym górnym rogu interfejsu WhatsApp (trzy kropki).
  3. Wybierz Ustawienia, aby otworzyć opcje aplikacji.
  4. Przejdź do grupy ustawień Czaty.
  5. Tam znajdziesz „Widoczność mediów”. Przełącz opcję, aby ją wyłączyć (jest domyślnie włączona).

WhatsApp blokuje pojawianie się nowych multimediów pobranych na urządzenie w galerii telefonu.

Wskazówka: możesz zablokować automatyczne pobieranie wszystkich multimediów; dobra opcja, aby przyspieszyć WhatsApp poprzez blokowanie plików multimedialnych. Opcje obejmują blokowanie pobierania multimediów całkowicie lub w ramach określonych typów połączeń sieciowych, np. tylko w przypadku danych mobilnych.

Pamiętaj, że zmiana dotyczy tylko nowych mediów; wszelkie media, które są już na urządzeniu, są nadal widoczne w galerii urządzenia.

Wszelkie media, które otrzymujesz od tego momentu, pozostają w WhatsApp. Nadal można go wykryć za pomocą przeglądarki plików i innych środków, ale otwarcie galerii na urządzeniu nie ujawni już multimediów.

Podsumowanie
Jak zablokować wyświetlanie multimediów WhatsApp w Androidzie's gallery
Nazwa artykułu
Jak zablokować wyświetlanie multimediów WhatsApp w galerii Androida
Opis
Nie chcesz, aby media WhatsApp pojawiały się w aplikacji / galerii zdjęć na Androida? Dowiedz się, jak wyłączyć tę funkcję, aby ją zablokować.

Link do głównej publikacji