Po Megaupload, jak wykonać kopię zapasową plików online

Użytkownicy korzystający z usługi hostingu plików Megaupload do hostowania plików w Internecie byli w szoku, gdy otrzymali powiadomienie, że władze usunęły wszystkie serwery i pliki firmy.

Dla niektórych oznaczało to przesłanie plików do innej usługi hostingowej, inni, którzy mieli tylko kopie plików na stronie hostingowej, zdali sobie sprawę, że nie mieli opcji odzyskania swoich plików z powodu usunięcia.

Usunięcie dotyczyło wszystkich rodzajów użytkowników, od użytkowników, którzy korzystali z usługi do rozpowszechniania kopii produktów komercyjnych, do użytkowników, którzy korzystali z niej do tworzenia kopii zapasowych swoich plików.

Przesyłanie plików do innego dostawcy hostingu nie gwarantuje, że pliki pozostaną dostępne przez dłuższy czas. Powinno już być jasne, że musisz mieć kopie zapasowe dostępne lokalnie lub w innym miejscu, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo całkowitego utraty dostępu do danych.

Usunięcie to tylko jedna z możliwości w tym zakresie. Firma zajmująca się hostingiem plików może po prostu zamknąć na przykład działalność lub zmienić model biznesowy, lub dane mogą zostać utracone z powodu włamań.

Aktualizacja: Twórcy Megaupload ogłosili nową usługę o nazwie Mega w 2012 r. I uruchomili ją w 2013 r.

Usługi dublowania

Jedną z opcji jest użycie tak zwanych usług lustrzanych, takich jak Mirror Creator, do dystrybucji plików do wielu usług hostingowych online. Jeśli jeden lub dwa ulegną awarii, nadal będziesz mieć dostęp do plików na innych, które wybrałeś.

twórca lustra

Proces przesyłania plików do tych usług hostingu plików jest prawie identyczny jak przesyłanie do jednego; główna różnica polega na tym, że musisz sprawdzić, czy każda usługa hostowania plików obsługuje rozmiar pliku, który chcesz przesłać.

  • Wybierz pliki, które chcesz przesłać z komputera. Limit plików jest zawsze wyświetlany, w przypadku MirrorCreatora jest to 400 megabajtów dla bezpłatnych użytkowników.
  • Wybierz usługi hostingu plików, do których chcesz rozpowszechniać swoje pliki. Bezpłatne użytkownicy mogą wybrać do dziesięciu usług.
  • Rozpocznij przesyłanie plików raz, usługa tworzenia kopii lustrzanych zajmie się resztą.

Możesz utworzyć konto w witrynie, aby uzyskać dodatkowe korzyści, takie jak dodawanie kont z usług hostingu plików obsługiwanych przez Mirror Creator do usługi.

Oto krótka lista usług tworzenia kopii lustrzanych plików, których możesz również użyć:

  • Prześlij na wszystkie — obsługuje 12 usług, z których dziesięć można wybrać do dystrybucji. Maksymalny rozmiar pliku to 300 megabajtów na przesyłanie.
  • MultiFileMirror — Obsługuje ponad 30 firm hostingowych i maksymalny rozmiar pliku 1024 megabajtów.
  • Prześlij magnes — obsługuje łącznie 15 usług i maksymalny rozmiar pliku każdego z hostów.
  • Gazup! — Obsługuje łącznie sześć usług, maksymalny rozmiar pliku 400 megabajtów, jeśli wybrano tylko cztery.
  • Digzip — pozwala wybrać osiem kopii lustrzanych z listy 18. Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku to 200 megabajtów.
  • Przesyłanie wielu plików — przesyłanie do dziewięciu różnych usług hostingowych plików
  • Prześlij mirrory — Wybierz do 14 serwerów lustrzanych, na których chcesz hostować swoje pliki. Brak informacji o ograniczeniach rozmiaru pliku opublikowanych na stronie.

Możesz wyszukać serwery lustrzane plików i podobne frazy, aby znaleźć więcej usług, które dystrybuują pliki za Ciebie.

Nic się nie zmienia dla bezpłatnych użytkowników, którzy pozostają poniżej maksymalnej prędkości przesyłania. Użytkownicy, którzy muszą przesyłać większe pliki, mają również kilka opcji. Mogą w tym celu podzielić pliki za pomocą oprogramowania takiego jak 7-zip lub Haozip.

Mogą być oferowane inne usługi, na przykład opcja usuwania przesłanych plików w późniejszym czasie, ale zwykle wymaga to dodania kont hostingowych do usług kopii lustrzanych.

Jeśli chcesz skorzystać z konkretnej usługi, na przykład ze względu na korzyści z konta, które oferuje, powinieneś rozważyć utworzenie kopii zapasowej danych w drugiej usłudze hostingowej w chmurze, aby uniknąć całkowitej utraty danych, jeśli te konkretne usługi nie są już dostępne.

Sugeruje się tutaj skorzystanie z dostawcy kopii zapasowych i synchronizacji, takiego jak Dropbox, lub jeśli wymagana jest większa przestrzeń dyskowa OneDrive od Microsoft lub Google Drive. Oznaczałoby to jednak, że będziesz musiał przesłać pliki co najmniej dwa razy w tym celu. Możesz także wykonać kopię zapasową na urządzeniu lokalnym, jeśli nie chcesz marnować przepustowości.

Masz inną sugestię? Omówmy to w komentarzach.

Podsumowanie
Po Megaupload, jak wykonać kopię zapasową plików online
Nazwa artykułu
Po Megaupload, jak wykonać kopię zapasową plików online
Opis
Dowiedz się, jak przesyłać pliki do Internetu i rozpowszechniać je w wielu usługach, aby mieć pewność, że będą one dostępne w przypadku awarii hosta plików.

Link do głównej publikacji