Jak wybrać opcję dostępności filtra kolorów w Fall Creators Update

Windows 10 Fall Creators Aktualizuj zwiastuny z mnóstwem nowych funkcji, które są nie tylko ekscytujące, ale również produktywne. Microsoft ogłosił kilka nowych funkcji ułatwień dostępu do aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update.

Filtr kolorów to jedna z takich funkcji, która ułatwia osobom niewidomym korzystanie z systemu Windows 10.

Ta funkcja pomoże użytkownikom z daltonizmem wykryć różnicę między kolorami i pracować z tradycyjnymi aplikacjami wykorzystującymi elementy kolorów. Windows 10 wykorzystuje światłoczułość i działa ze wszystkimi zwykłymi aplikacjami i interfejsem użytkownika.

Najlepsze jest jednak to, że filtry kolorów są zbudowane na poziomie systemu i będą działać z dowolną aplikacją komputerową.

W tym segmencie przyjrzyjmy się krokom aktywacji filtrów kolorów

  • Otwórz menu ustawień
  • Wybierz „Łatwość dostępu”
  • Wybierz kolor Wysoki kontrast»
  • W sekcji „Filtry kolorów” kliknij przełącznik Zastosuj filtr kolorów
  • Z rozwijanego menu wybierz filtr kolorów, którego chcesz użyć

Filtry kolorów są dostępne w odcieniach szarości, odwróceniu, odwróceniu skali szarości, Deuteranopia, Protanopia i Tritanopia. Filtr kolorów zostanie zastosowany do całego systemu Windows 10 i powinieneś być w stanie zobaczyć go również w aplikacjach innych firm. Mamy nadzieję, że nowa funkcja Filtr kolorów powinna być przydatna dla użytkowników ze ślepotą kolorów.

Poza tym zawsze można włączyć / wyłączyć filtry kolorów w systemie Windows 10, używając „Klawisz Windows + Ctrl + C”Zamiast otwierać menu ustawień. Filtr kolorów jest dostępny począwszy od aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update (wersja 1709). Kolor ślepota dotyka 2,7 miliona ludzi, co przekłada się na około 4,5% światowej populacji.

Biorąc to pod uwagę, nie jest to pierwszy raz, kiedy Microsoft wprowadził funkcję pomagającą osobom z daltonizmem. Microsoft Garage opracował coś, co nazywa się „Kolorową lornetką”, aby pomóc użytkownikom z daltonizmem, stosując bardziej rozpoznawalną kombinację kolorów.

Link do głównej publikacji