Jak włączyć powiadomienie o niskim stanie baterii Cortany na komputerze z systemem Windows 10

Cortana poprawia się w miarę czytania tego artykułu, ponieważ Microsoft stale pracuje nad nowymi funkcjami i udoskonaleniami dla swojego wirtualnego asystenta. Ale aspektem, w którym Cortana najbardziej się poprawiła, jest zdecydowanie zgodność między platformami. Istnieje mnóstwo zadań, które można wykonać z jednego urządzenia z systemem Windows 10 na drugie za pomocą Cortany, a liczba ta rośnie.

Opcja wieloplatformowa, o której będziemy mówić w tym artykule, to możliwość otrzymywania powiadomień, gdy bateria twojego telefonu komórkowego z systemem Windows 10 jest rozładowana na komputerze z systemem Windows 10. Jakiś czas temu powiedzieliśmy Ci, że ta funkcja pojawiła się w wersji zapoznawczej systemu Windows 10, ale teraz pokażemy, jak z niej korzystać.

Włącz powiadomienia o niskim poziomie baterii w Windows 10 Mobile

Jest kilka rzeczy, które musisz zrobić zarówno na komputerze z systemem Windows 10, jak i Windows 10 Mobile, aby otrzymywać wieloplatformowe powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii. Ale przede wszystkim pamiętaj, aby zalogować się na to samo konto Microsoft na komputerze z systemem Windows 10 i Windows 10 Mobile.

Włącz powiadomienia między urządzeniami w systemie Windows 10 Mobile

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć powiadomienia wieloplatformowe w systemie Windows 10 Mobile. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Cortanę na urządzeniu z systemem Windows 10 Mobile
  2. Naciśnij menu hamburgera, otwórz Notatnik i wybierz Ustawienia
  3. Upewnij się, że opcja „Wyślij powiadomienia telefoniczne” jest włączonapowiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii

Zezwoliłeś teraz Cortanie na wysyłanie powiadomień z telefonu do innych urządzeń z systemem Windows 10, które znasz. Cortana nie będzie wysyłać Ci tylko powiadomień o stanie baterii, ale także o nowych wiadomościach, nieodebranych połączeniach itp.

Włącz powiadomienia między urządzeniami na komputerze z systemem Windows 10

Teraz, gdy włączyłeś powiadomienia wieloplatformowe na urządzeniu z systemem Windows 10 Mobile, musisz zrobić to samo na komputerze z systemem Windows 10. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Otwórz Cortanę na komputerze z systemem Windows 10
  2. Kliknij Ustawienia w menu hamburgera
  3. Upewnij się, że „Wyślij powiadomienia między urządzeniami” jest przełączonecortana powiadomienia o niskim stanie baterii szt
  4. Jeśli masz wiele urządzeń z systemem Windows 10 Mobile, zobaczysz je wszystkie na liście „Moje urządzenia”, więc możesz wybrać, z którego chcesz otrzymywać powiadomienia. Ale jeśli masz tylko jedno urządzenie, możesz zacząć.
  5. Teraz, jeśli masz wiele urządzeń, wybierz urządzenie i przejdź do „Synchronizuj powiadomienia z urządzeniem mobilnym”
  6. Następnie kliknij „Powiadomienia aplikacji mobilnej”
  7. Powinieneś zobaczyć wszystkie powiadomienia tutaj, wybierz Ostrzeżenia o niskim poziomie baterii

Tak powinno być, gdy następnym razem poziom naładowania baterii telefonu spadnie, otrzymasz powiadomienie w Centrum akcji. Możesz także wyłączyć telefon w tym oknie powiadomień.

Jak wspomniano powyżej, ta opcja jest obecnie dostępna tylko dla niejawnych testerów posiadających najnowszą wersję zapoznawczą systemu Windows 10. Oczekujemy jednak, że pojawi się ona w lipcu wraz z rocznicową aktualizacją systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji