Jak włączyć powiadomienia telefoniczne w Kalendarzu Google

Jeśli używasz Kalendarza Google do śledzenia rzeczy, prawdopodobnie zauważysz, że otrzymujesz powiadomienia na komputerze stacjonarnym tylko wtedy, gdy jesteś na tym komputerze i masz otwartą stronę Kalendarza Google. To dobrze, jeśli pracujesz na pulpicie przez większość czasu, ale nic ci to nie da, jeśli nie będziesz w pobliżu pulpitu. Laptop lub smartfon może ci w tym pomóc, ponieważ dane mogą być synchronizowane między urządzeniami stosunkowo łatwo.

Z drugiej strony niektórzy użytkownicy mogą nie mieć smartfona z Androidem lub iOS, z którym mogliby synchronizować swoje wydarzenia. Ci użytkownicy mogą jednak skonfigurować Kalendarz Google, aby wysyłał powiadomienia SMS na swój telefon. Należy to skonfigurować, zanim opcja będzie dostępna.

Konfigurowanie powiadomień SMS z Kalendarza Google

Otwórz witrynę Kalendarza Google i znajdź przycisk opcji w prawym górnym rogu ekranu. Kliknij na nią i wybierz ustawienia z menu kontekstowego.

ustawienia kalendarza google

Przejdź do karty Konfiguracja telefonu komórkowego w menu Ustawienia kalendarza. Powinien wyświetlać komunikat, że powiadomienia telefoniczne są obecnie wyłączone na komputerze. Aby je włączyć, musisz wprowadzić numer telefonu komórkowego i kraj w formularzu na stronie. Po zakończeniu kliknij Wyślij kod weryfikacyjny, aby otrzymać kod SMS, który musisz wprowadzić na tej samej stronie, aby zakończyć konfigurację.

powiadomienia telefoniczne z kalendarza

Nie jest jasne, dlaczego Google nie używa istniejącego numeru telefonu komórkowego, a nawet sugeruje jego użycie. Mogą obowiązywać koszty przewoźnika, a link prowadzi do obsługiwanych przewoźników.

Po zakończeniu przejdziesz do powiadomień, w których możesz skonfigurować powiadomienia SMS dla następujących typów zdarzeń.

  • Nowe wydarzenia: otrzymuj powiadomienie, gdy ktoś wyśle ​​Ci zaproszenie na wydarzenie.
  • Zmienione zdarzenia: Otrzymuj powiadomienie, gdy ktoś wyśle ​​aktualizację dotyczącą zmienionego zdarzenia.
  • Anulowane zdarzenia: Otrzymuj powiadomienie, gdy ktoś wyśle ​​aktualizację dotyczącą anulowanego zdarzenia.
  • Odpowiedzi na zdarzenia: Otrzymuj powiadomienie, gdy goście odpowiedzą na wydarzenie, dla którego możesz zobaczyć listę gości.

Nie można jednak skonfigurować powiadomień SMS dla programu Daily.

Każdy kalendarz ma swoje własne ustawienia powiadomień i możesz sprawdzić listę kalendarzy, aby upewnić się, że wszystkie są poprawnie skonfigurowane.

powiadomienia SMS

Pamiętaj, że zmiany te dotyczą każdego kalendarza. Niektórzy użytkownicy mogą chcieć skonfigurować powiadomienia SMS tylko dla określonych zdarzeń, a nie dla wszystkich swoich wydarzeń w Kalendarzu. Odbywa się to poprzez bezpośrednią edycję wydarzeń. Jeśli wydarzenie istnieje, kliknij je i wybierz opcję edytuj wydarzenie z opcji.

Znajdź wpis przypomnień i przełącz się z Pop-up na SMS.

przypomnienie o wydarzeniu

I tak konfigurujesz powiadomienia SMS w Kalendarzu Google. Masz coś do podzielenia się, historie sukcesu lub historie, w których to w ogóle nie zadziałało? Dodaj komentarz poniżej.

Link do głównej publikacji