Jak włączyć, wyłączyć historię czatów Google

Jeśli masz konto Google, możesz rozmawiać na czacie ze swoimi kontaktami, na przykład na stronie głównej Gmaila. Ten czat internetowy działa prawie jak standardowy czat komunikatora internetowego. Dostajesz opcje wysyłania plików, używania emotikonów lub dzwonienia do użytkownika.

I podobnie jak czaty czatowe, czaty Google są domyślnie rejestrowane automatycznie. Oznacza to, że Ty, Twój partner czatu i każda inna osoba mająca dostęp, mogą ładować i przeglądać poprzednie sesje czatu.

Chociaż nie jest to problemem, jeśli jesteś jedynym użytkownikiem konta, może to być jeden, jeśli konto e-mail jest udostępnione. Może tak być w przypadku konta firmowego lub rodzinnego. Ponadto należy pamiętać, że nawet jeśli jesteś jedynym użytkownikiem konta, może nie być tak w przypadku konta partnera czatu.

Użytkownicy Google mają dwie opcje modyfikacji ustawień historii czatów. Pierwszą opcją jest całkowite wyłączenie historii czatu Google. Zasadniczo oznacza to, że czaty nie będą nagrywane, więc nie można ich przeszukiwać ani otwierać po zamknięciu sesji.

Aktualizacja: Opcja wyłączenia historii czatów nie jest już dostępna. Oznacza to, że pierwsza opcja opisana poniżej już nie działa, a druga działa dobrze.

Użytkownicy Gmaila znajdują tutaj opcję, aby nigdy nie zapisywać historii czatów. Możesz także otworzyć stronę główną Gmaila ręcznie, kliknąć ikonę Ustawienia po prawej stronie zdjęcia profilowego, wybrać Ustawienia poczty z menu kontekstowego i przejść do zakładki Czat.

Znajdź tam moją historię czatów. Aby wyłączyć historię czatów, wybierz Nigdy nie zapisuj historii czatów, aby ponownie włączyć, wybierz Zapisz historię czatów zamiast.

  • Zapisz historię czatów. — Twoje czaty zostaną zapisane w „Czatach” na Twoim koncie Gmail i możesz je później wyszukać. Zawsze możesz wyjść poza rejestrację.
  • Nigdy nie zapisuj historii czatów. — Twoje czaty nigdy nie będą zapisywane ani wyszukiwane na koncie Google Mail.

historia czatu google gmail

Czasami możesz chcieć zablokować historię czatu określonego kontaktu lub usunąć poprzednie nagrania czatu.

Aby znaleźć wszystkie sesje czatu zarejestrowane przez Google, wpisz: czat w polu Wyszukaj pocztę w Google Mail. Wyświetla listę wszystkich sesji czatu z opcjami ich usunięcia.

Drugą dostępną opcją jest wyłączenie rekordu podczas czatów. Kliknij ikonę strzałki w dół po prawej stronie nagłówka czatu i wybierz Wyjdź z rekordu z menu kontekstowego. Otrzymasz wiadomość z informacją, że nie masz dostępu do rekordu. Czaty z określonymi użytkownikami nie są już zapisywane na koncie Gmail ani na koncie partnera czatu (ale może się zdarzyć, jeśli ktoś korzysta z aplikacji komputerowej lub innej firmy).

Wyłączyć rejestr

I to wszystko. W tym przewodniku wyjaśniono, jak włączyć lub wyłączyć historię czatów Google całkowicie lub na poziomie poszczególnych kontaktów. (przez)

Podsumowanie
Jak włączyć, wyłączyć historię czatów Google
Nazwa artykułu
Jak włączyć, wyłączyć historię czatów Google
Opis
Dowiedz się, jak wyłączyć historię czatu, jeśli nie chcesz, aby Twoje czaty Google były rejestrowane.

Link do głównej publikacji