Jak uzyskać wyniki wyszukiwania Google w innym języku

Po uruchomieniu wyszukiwania w wyszukiwarce Google wyniki są zwracane na podstawie Twojej lokalizacji, a niekoniecznie zapytania lub języka użytego do wpisania wyszukiwanej frazy.

Jeśli jesteś w Niemczech i szukasz prywatności systemu Windows 10, otrzymasz mieszankę lokalnych wyników w języku niemieckim i międzynarodowych wyników w języku angielskim. Niektóre zapytania zwracają tylko niemieckie wyniki, bez widocznego sposobu, aby to zmienić.

Ustawienie wyników wyszukiwania dla regionu działa dobrze w większości przypadków. Jeśli jesteś obywatelem Japonii w Japonii, prawdopodobnie chcesz wyników regionalnych, a nie chińskich, koreańskich lub angielskich.

Ale co jeśli jesteś gościem angielskim w Japonii, który nie mówi po japońsku? A może francuski programista, który chce poszukać czegoś po angielsku, a nie po francusku?

Można przez chwilę uwierzyć, że napisanie zapytania w innym języku powinno zwrócić wyniki w tym języku, ale zwykle tak nie jest.

wyszukiwarka google zmień język

Możesz także otrzymać sugestie w lokalnym języku, a nie w języku, w którym zaczynasz pisać, lub zamiast tego pomieszać sugestie.

Aby rozwiązać ten problem, można wcześniej zastosować obejścia. Możesz przejść na google.com, na przykład, aby uruchomić wyszukiwanie. Chociaż nadal możesz to zrobić, nie ma to wpływu na zwracane wyniki językowe.

Co z opcją Przekierowanie bez kraju (google.com/ncr)? Wydaje się działać; wszystko, co robi, to zatrzymać użytkowników w google.com, ale Google może nadal używać lokalizacji użytkownika do zwracania wyników wyszukiwania.

Inną sztuczką, która działała w przeszłości, było użycie adresu http://www.google.com/webhp, aby uniknąć automatycznego przekierowywania.

Twoje opcje

języki wyszukiwania google

Więc co możesz z tym zrobić? Sam Google oferuje tylko jedno rozwiązanie: zmień domyślny język na żądany, aby zamiast tego uzyskać wyniki w tym języku.

  1. Załaduj adres URL Preferencji językowych w Google: https://www.google.com/preferences?hl=enfg=1#languages
  2. Jeśli zmienisz język produktu Google na żądany język, produkty Google i wyniki wyszukiwania zostaną automatycznie zwrócone w tym języku.
  3. Możesz także edytować język „wyników wyszukiwania” bezpośrednio, bez zmiany języka używanego przez produkty Google.

Jeśli zalogujesz się na konto Google, preferencje zostaną przeniesione na dowolne urządzenie, na które logujesz się przy użyciu konta. Jeśli nie jesteś zalogowany, ustawienia są zapisywane tylko lokalnie, co oznacza, że ​​musisz powtórzyć proces dla innych urządzeń i innych programów na tym samym urządzeniu.

Alternatywy

Możesz również skorzystać z następujących alternatyw, aby rozwiązać problem:

  1. Użyj VPN zmienić swoją lokalizację. Może to nie być zbyt praktyczne w zależności od Twojej aktywności związanej z wyszukiwaniem, ale może działać dla użytkowników, którzy chcą wyników w innym języku. Poprawi także bezpieczeństwo i prywatność, jeśli masz połączenie z publicznym Wi-Fi lub Wi-Fi, nad którym nie masz pełnej kontroli.
  2. Użyj innej wyszukiwarki. Użyj wyszukiwarki, takiej jak Startpage lub DuckDuckGo, aby uruchomić wyszukiwanie. Startpage używa Google jako jednego ze źródeł do wypełniania wyników.
Link do głównej publikacji