Jak właściwie chronić swoje konto Google, zaloguj się

Po pokazaniu, jak chronić login do konta Facebook przed złośliwymi atakami, nadszedł czas, aby pokazać, jak chronić konto Google i logowanie.

Twój login Google jest kluczem do wszystkich usług Google, od Google Mail i Google Apps po Google Analytics, AdWords, a nawet zwykłą wyszukiwarkę Google.

Każdy powinien chronić swoje konto Google tak dobrze, jak to możliwe, ale jest to jeszcze ważniejsze dla użytkowników, którzy korzystają z usług biznesowych, takich jak Adsense lub Adwords. Dlaczego? Ponieważ w grę wchodzą pieniądze.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​musisz wzmocnić tylko jedno konto, aby chronić wszystkie usługi Google, z których korzystasz.

Najłatwiejszym sposobem na wzmocnienie konta Google jest otwarcie Google.com lub lokalnej domeny Google. Najpierw musisz zalogować się na tym ekranie, a następnie kliknąć swoje imię i ustawienia konta.

konto Google

Znajdź sekcję Logowanie w sekcji. To powinno wyglądać tak.

dołączanie do

Zmiana hasła Google

Hasło musi być silne, aby zapewnić wystarczającą ochronę konta. Silne bezpieczne hasło powinno mieć co najmniej 16 znaków, które zawierają co najmniej jeden z następujących elementów: mała litera, duża litera, cyfra, znak specjalny.

Zasady:

  • Ponad 16 znaków składających się z cyfr, wielkich i małych liter oraz co najmniej jednego znaku specjalnego.
  • Nie powinien zawierać słowa w słowniku ani słowa, które można z tobą skojarzyć (miasto, nazwisko, liceum).

Aby zmienić hasło do konta Google, kliknij hasło.

Aby zmienić hasło, musisz najpierw wpisać aktualne hasło lub odpowiedź na pytanie ochronne, a następnie dwukrotnie nowe hasło.

Zmień hasło

Kliknięcie przycisku Zapisz ustawia nowe hasła, które są następnie używane do logowania się na konto.

odzyskiwanie konta

Możesz dodać do swojego konta e-maile odzyskiwania i numery telefonów, których możesz użyć, gdy chcesz przywrócić dostęp do konta Google. Tych opcji można użyć do odzyskania hasła do konta, na przykład jeśli nie można go zapamiętać.

Musisz podać swoje obecne hasło, zanim zostaną wyświetlone opcje odzyskiwania. W tym miejscu można dodać lub edytować dodatkowy adres e-mail, numer telefonu komórkowego i pytanie ochronne.

Wszystkie trzy opcje można wykorzystać do odzyskania hasła do konta.

  • Adres e-mail: wymaga ochrony za pomocą bezpiecznego hasła.
  • Numer telefonu komórkowego: chroniony hasłem
  • Pytanie bezpieczeństwa: najlepiej użyć kodu lub hasła, a nie słowa lub frazy jako odpowiedzi.

Weryfikacja dwuetapowa

Weryfikacja dwuetapowa to nowa opcja ochrony logowania do konta Google. Zasadniczo dodaje drugi krok weryfikacji do logowania. Użytkownicy Google, którzy włączyli weryfikację dwuetapową, logują się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła, a następnie w drugim kroku tymczasowym kodem, który otrzymują na swój telefon komórkowy lub generują na nim za pomocą aplikacji. Logowanie nie powiedzie się, jeśli kod nie zostanie wprowadzony podczas logowania.

Weryfikacja dwuetapowa

Kliknięcie weryfikacji dwuetapowej otwiera konfigurację funkcji bezpieczeństwa.

  • 1. Konfiguracja telefonu, kod weryfikacyjny jest wysyłany na numer telefonu komórkowego.
  • 2. Opcje tworzenia kopii zapasowych, ważne przy odzyskiwaniu konta, na przykład w przypadku kradzieży telefonu komórkowego.
  • 3. Potwierdzenie ustawień przed włączeniem funkcji.

Autoryzacja aplikacji witryny

Tutaj znajdziesz listę aplikacji, które mają dostęp do Twojego konta Google. Możesz usunąć aplikacje z listy, aby zablokować im dostęp do konta Google. Ponadto możliwe jest utworzenie haseł aplikacji, które mogą być potrzebne, jeśli włączona jest weryfikacja dwuetapowa i używane są aplikacje, które nie obsługują dodatkowego logowania.

uprawnienia do konta

Słowa końcowe

Użytkownicy Google mają do wyboru kilka opcjonalnych, ale ważnych preferencji konfiguracji, aby odpowiednio chronić swoje konto. Od wyboru bezpiecznego hasła poprzez weryfikację dwuetapową po opcje odzyskiwania konta. Najlepsza ochrona obejmuje wszystkie opcje oferowane przez Google.

Jak chronisz swoje konto Google? Daj nam znać w komentarzach.

Podsumowanie
Jak właściwie chronić swoje konto Google, zaloguj się
Nazwa artykułu
Jak właściwie chronić swoje konto Google, zaloguj się
Opis
Dowiedz się, jak właściwie chronić swoje konto Google, aby poprawić bezpieczeństwo i utrudnić innym dostęp do niego.

Link do głównej publikacji