Jak skonfigurować Meebo dla stron internetowych

Google nabył jakiś czas temu Meebo, usługę oferującą komunikatory internetowe i tzw. Bar Meebo. Pasek wyświetlany na dole stron internetowych oferował odwiedzającym witrynę różnorodne opcje. Od udostępniania strony, na której się znajdują, do serwisów społecznościowych, subskrypcji newslettera lub subskrypcji kanału RSS witryny.

Pasek był wyświetlany w kilku witrynach po wyłączeniu, na stronie programu telewizyjnego Mad Men, na przykład, gdzie służy on do rozpowszechniania informacji o programie na portalach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook i oczywiście Google+.

bar meebo

Z drugiej strony, ekspozycja w witrynach o wysokim profilu nie oznacza, że ​​zwykli webmasterzy mogą ponownie dodać pasek do swoich witryn. Nowa strona internetowa Meebo na oficjalnej stronie serwisu sugeruje jednak, że tak jest. Webmasterzy mogą zarejestrować się, aby dodać pasek do swoich witryn, i wydaje się, że istniejący użytkownicy Meebo mogą korzystać ze starych kont, aby ponownie uzyskać dostęp do tej funkcji. Witryny, które mają ponad milion unikalnych użytkowników miesięcznie, mogą kontaktować się bezpośrednio z zespołem w celu uzyskania możliwości współpracy, podczas gdy wszyscy inni ograniczają się do ręcznej rejestracji w pasku Meebo.

Po zalogowaniu się na nowe lub stare konto zostaną wyświetlone instrukcje instalacji. Użytkownicy WordPress lub Blogger mogą na przykład pobrać i zainstalować oficjalną wtyczkę Meebo na swoim blogu, podczas gdy inni mogą potrzebować zainstalować kod JavaScript na swoich stronach, aby zrobić to samo.

Skonfigurujesz pasek Meebo na stronie internetowej serwisu. Zasadniczo możesz dodawać lub usuwać kanały społecznościowe i przyciski zaangażowania z paska. Możesz dodawać lub usuwać przyciski Facebooka, Twittera, RSS i Stumbleupon, ale nie możesz zrobić tego samego dla przycisku Google+, który jest automatycznie zintegrowany z paskiem Meebo i nie można go usunąć.

Możesz również dodać niestandardowe przyciski do paska, które otwierają adres URL określony w tym samym oknie lub w nowym oknie.

konfiguracja paska meebo

Pozostałe dostępne opcje konfiguracji to dodanie innego użytkownika do konta, który zapewnia mu dostęp do pulpitu nawigacyjnego, oraz skonfigurowanie ustawień domeny, które obejmują wybór witryn do udostępniania, z których można dodawać lub usuwać witryny.

Strona główna paska Meebo sugeruje, że Google planuje zintegrować reklamy z paskiem Meebo w pewnym momencie. Wydaje się, że obecnie ogranicza się to do witryn z ponad milionem unikalnych użytkowników miesięcznie.

Podsumowując Bar Meebo powrócił i jest prawdopodobne, że zobaczysz, jak rozprzestrzenia się na wiele różnych stron w krótkim czasie. Podobno poprawia interakcję odwiedzających i udostępnianie treści. Możesz ukryć pasek na dowolnej stronie, aby nie pojawiał się nawet przy ponownym ładowaniu strony. Nie badałem tego dalej, niezależnie od tego, czy jest to plik cookie, czy ważny tylko przez krótki okres czasu.

Możliwości reklamowe mogą być interesujące, chociaż nie jest jasne, jak sobie z tym poradzić. Google wspomina tylko, że nie wpłynie na komfort użytkowania.

Aktualizacja: Google ogłosił, że przestanie korzystać z paska Meebo od 6 czerwca 2013 r. Sprawdź kilka alternatyw Meebo tutaj w tym poście.

Aktualizacja 2: Wszystkie produkty Meebo nie są już dostępne. W związku z tym usunęliśmy linki.

Link do głównej publikacji