Jak w pełni wykorzystać pasek zakładek Chromes i Firefoxs

Czy używasz paska zakładek w wybranej przeglądarce, czy używasz innej metody dostępu do zakładek w przeglądarce (a może wcale)? Jeśli używasz paska zakładek, prawdopodobnie zauważyłeś od razu, że nie może on pomieścić więcej niż kilka zakładek, jeśli dodasz je wszystkie do paska głównego.

Do dyspozycji masz dwie opcje dodania dodatkowych zakładek do paska narzędzi. Pierwszym z nich są foldery, które możesz do niego dodać. Po prostu dodaj folder — lub wiele folderów — do paska zakładek i umieść zakładki w tych folderach. Możesz przechowywać ważne zakładki na pasku i umieszczać mniej ważne w folderach. Posortuj je według kategorii, takich jak praca, media, rozrywka, sport, wiadomości lub inne interesujące Cię tematy.

Aby uzyskać dostęp do tych stron, wystarczy kliknąć folder, a następnie zakładkę. Tak więc jedno dodatkowe kliknięcie, ale więcej zakładek, do których można uzyskać dostęp w ten sposób w przeglądarce.

Pasek narzędzi zakładek Firefox

Wskazówka: kliknij środkowym przyciskiem myszy lub przytrzymaj klawisz Shift i kliknij, aby otworzyć zakładki w nowej karcie w przeglądarce.

Druga opcja utrzymuje wszystkie zakładki na pasku zakładek. Być może wiesz, że możesz edytować nazwę zakładek, na przykład aby je skrócić, aby nie zajmowało zbyt dużo miejsca na pasku zakładek. Być może nie wiesz, że możesz usunąć całą nazwę zakładek, aby na pasku narzędzi wyświetlała się tylko ikona witryny, którą zaznaczyłeś.

chromowane zakładki porady na pasku narzędzi

Ważne jest, aby można było powiązać ikonę z witryną, ponieważ jest to jedyny wskaźnik, jeśli usuniesz cały tekst linku z linków. Oto jak to robisz w Chrome i Firefox:

Firefox:

  • Kliknij zakładkę prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.
  • Usuń z niego pełne imię i nazwisko, a następnie kliknij bezpiecznie.

Chrom:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy link na pasku narzędzi zakładek i wybierz Edytuj.
  • Usuń cały tekst w polu nazwy, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Prawdopodobnie możesz zrobić to samo również w innych przeglądarkach. Czy masz inną wskazówkę dotyczącą zakładek? Dodaj go w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji