Jak poprawić jakość wyszukiwania w DuckDuckGo

Przez ostatnie tygodnie korzystałem z wyszukiwarki DuckDuckGo do moich badań w Internecie. O motywacji przeprowadzki możesz przeczytać tutaj. W tym czasie nauczyłem się kilku sztuczek, które poprawiły moje wyszukiwanie i chciałbym się nimi dzisiaj podzielić z wami wszystkimi.

Jednym z głównych problemów każdej wyszukiwarki jest to, że czasami nie możesz znaleźć tego, czego szukasz. Dotyczy to Bing, wyszukiwarki Google, a także DuckDuckGo. Kiedy tak się stało, początkowo ręcznie załadowałem adres wyszukiwarki Google lub Bing Search, wkleiłem skopiowaną frazę wyszukiwania, aby ponownie wyszukać w nowej wyszukiwarce, mając nadzieję na znalezienie tam odpowiedzi.

Wkrótce potem odkryłem wygodniejszy sposób przekierowywania wyszukiwań do innej wyszukiwarki.

Wszystko, co musiałem zrobić, to dodać! G dla Google,! B dla Bing lub któregokolwiek z setek dodatkowych „huków” do wyszukiwanej frazy, aby otworzyć wyniki wyszukiwania w wybranej wyszukiwarce.

wskazówki dotyczące wyszukiwania w duckduckgo

Skróty te są dostępne nie tylko dla ogólnych wyszukiwarek, ale także dla innych witryn, w których można znaleźć informacje. Oto krótki wybór skrótów, które uznałem za najbardziej przydatne:

 • !ms (Microsoft.com)
 • !jabłko (Apple.com)
 • !chrome (Google Web Store)
 • !firefox (repozytorium dodatków Mozilla)
 • !opera (Opera.com)
 • !wp (WordPress)
 • !technet (szukaj w social.technet.microsoft.com)
 • !amazon (Amazon.com)
 • !ebay (Ebay.com)
 • !craigslist (Craigslist)
 • !w (Wikipedia)

Wszystkie skróty można znaleźć na tej stronie. Są ich setki, jeśli nie tysiące, więc bądź przygotowany na spędzenie czasu na stronie (tak, jest nawet !ghacks huk, aby szukać wyłącznie na tej stronie).

Bangs może przekierowywać zapytania do usług niezwiązanych z wyszukiwaniem. Posługiwać się !deepl przekierować zapytanie do tłumacza DeepL, !alt, aby wyszukać alternatywne oprogramowanie w Alternative.to lub !archiwum przeszukać archiwum internetowe.

Skróty klawiszowe

Druga wskazówka, którą mam dla ciebie, dotyczy skrótów klawiaturowych, których możesz użyć w witrynie wyszukiwarki, aby przyspieszyć nawigację w witrynie.

Możesz na przykład użyć klawisza kursora w dół, aby wybrać jeden z wyników wyszukiwania i nacisnąć Enter, aby załadować go bezpośrednio bez użycia myszy. A jeśli przytrzymasz klawisz Ctrl podczas tej operacji lub naciśniesz „v”, możesz zamiast tego otworzyć wynik w nowej karcie.

Jeśli naciśniesz klawisz „d”, przeprowadzasz nowe wyszukiwanie wyłącznie w wyróżnionej domenie.

Masz inne wskazówki do udostępnienia? Pozwala usłyszeć o nich w komentarzach.

Podsumowanie
Jak poprawić jakość wyszukiwania w DuckDuckGo
Nazwa artykułu
Jak poprawić jakość wyszukiwania w DuckDuckGo
Opis
Dowiedz się, jak poprawić wyszukiwanie w DuckDuckGo, korzystając z przydatnych skrótów klawiaturowych i unikalnej funkcji! Bangs.

Link do głównej publikacji