Jak usunąć rozszerzenia konsoli Java w przeglądarce Firefox

Użytkownicy systemu Windows, którzy mają zainstalowaną Javę i przeglądarkę Firefox, mogą zobaczyć rozszerzenie Java Console w przeglądarce.

Ten dodatek jest najwyraźniej instalowany z nową instalacją lub aktualizacją środowiska Java Runtime Environment (JRE) w systemie komputerowym.

Zgodnie z informacjami na stronie Java, Java Console „dostarcza informacji o wersji Java, katalogu osobistym użytkownika i wszelkich komunikatach o błędach pojawiających się podczas uruchamiania apletu lub aplikacji”.

Dwa różne rozszerzenia Java Console zostały zainstalowane w naszym systemie testowym: Java Console 6.0.19 i Java Console 6.0.20 z tym ostatnim włączonym, a pierwszym wyłączonym.

Przyciski włączania i wyłączania były aktywne, ale przyciski odinstalowywania były wyszarzone, więc nie można odinstalować rozszerzeń w zwykły sposób. Zazwyczaj oznacza to, że dodatek nie został zainstalowany przez użytkownika, ale zainstalowany gdzie indziej.

Opcje obejmują instalację przez oprogramowanie innej firmy, które zostało zainstalowane na urządzeniu, lub przez administratora systemu, który przekazał dodatek do systemu użytkownika.

firefox konsoli java

Pierwszą próbą odinstalowania konsoli Java w przeglądarce Firefox było otwarcie apletu Java Control Panel (Panel sterowania> Programy> Java), który zawierał pozycję konsoli Java na karcie Zaawansowane.

Zmiana ustawienia z Ukryj konsolę na Nie uruchamiaj konsoli nie miała jednak wpływu na dwa rozszerzenia zainstalowane w Firefoksie.

Post na blogu Guru przeglądarki Firefox Extension ujawnił rozwiązanie. Użytkownicy systemu Windows, którzy uruchamiają Firefoksa jako administrator, mają włączone przyciski odinstalowywania, umożliwiające usunięcie rozszerzeń konsoli Java z przeglądarki internetowej.

okna rozszerzenia konsoli Java

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy pliku wykonywalnego Firefox i wybranie opcji „uruchom jako administrator” uruchomi Firefoksa z uprawnieniami administratora. Usunięcie dodatku spowoduje również usunięcie łącza konsoli Java w menu Narzędzia w przeglądarce Firefox. Jest prawdopodobne, że aktualizacja lub nowa instalacja środowiska JRE doda nowe rozszerzenie konsoli Java do przeglądarki internetowej.

Jeśli znasz sposób, aby temu zapobiec, daj nam znać w komentarzach. Chcielibyśmy również usłyszeć od użytkowników, którzy napotkali podobne rozszerzenia, których nie zainstalowali bezpośrednio i jak sobie z nimi poradzili.

Aktualizacja: Inną opcją usunięcia rozszerzenia Java Console w Firefoksie jest ręczne usunięcie folderu wtyczki z domyślnego katalogu Mozilla znajdującego się tutaj: C: \ Mozilla Firefox \ extensions.

Konsolę Java można również wyłączyć w aplecie Java Control Panel znajdującym się w Panelu sterowania> Java> Zaawansowane> Java Console> Nie uruchamiaj konsoli.

Chociaż możesz zablokować Firefoxowi ponowne włączanie wtyczek, wydaje się, że nie ma możliwości zrobienia tego samego w przypadku rozszerzeń innych firm.

Podsumowanie
Jak usunąć rozszerzenia konsoli Java w przeglądarce Firefox
Nazwa artykułu
Jak usunąć rozszerzenia konsoli Java w przeglądarce Firefox
Opis
Dowiedz się, jak usunąć rozszerzenie konsoli Firefox w przeglądarce internetowej Firefox, jeśli jest ono wyświetlane w menedżerze rozszerzeń.

Link do głównej publikacji