Jak usunąć kliknięcie prawym przyciskiem myszy Skanuj program Windows Defender w systemie Windows 10

Aktualizacja listopadowa dla systemu Windows 10 została wydana w zeszłym tygodniu i przyniosła wiele dobrych, ale także złych zmian i dodatków. Jednym z dodatków jest powrót możliwości szybkiego skanowania Windows Defender dowolnego pliku z menu kontekstowego po kliknięciu go prawym przyciskiem myszy.

Nie ma wiele do wyjaśnienia na temat tego dodatku, wystarczy kliknąć folder prawym przyciskiem myszy lub więcej wybranych folderów, które chcesz przeskanować, a to automatycznie uruchomi program Windows Defender. Jest to miły dodatek firmy Microsoft, ponieważ prawie wszystkie większe programy antywirusowe mają opcję skanowania z menu kontekstowego folderu, a ponieważ Microsoft zapewnia, że ​​korzystanie z programu Windows Defender jest wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa systemu Windows 10, ten dodatek był rzeczywiście potrzebne.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś fanem Windows Defender, możesz z jakiegoś powodu uznać tę nową część menu kontekstowego za denerwującą lub niepotrzebną. Może to sprawia, że ​​menu kontekstowe jest większe, niż powinno, lub cokolwiek to jest. Jeśli więc nie chcesz tej funkcji, możesz ją usunąć za pomocą prostej modyfikacji rejestru.

Jak usunąć opcję skanowania Windows Defender z menu kontekstowego

Aby usunąć skanowanie Windows Defender z menu kontekstowego, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz regedit i otwórz Edytor rejestru
  2. Przejdź do następującego klucza rejestru:
    • HKEY_CLASSES_ROOT \ CLSID \ {09A47860-11B0-4DA5-AFA5-26D86198A780}
  3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz UsuńWindows Defender Scan menu kontekstowe regedit

Po usunięciu tego klucza rejestru opcja skanowania Windows Defender zniknie z menu kontekstowego. Ale nie zaszkodzi, jeśli utworzysz kopię zapasową rejestru, na wszelki wypadek, jeśli chcesz go przywrócić lub coś pójdzie nie tak.

Co sądzisz o najnowszej aktualizacji systemu Windows 10? Czy uważasz, że Microsoft wykonał dobrą robotę, czy nie? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji