Jak ustawić przypomnienia Cortany w Windows 10 Mobile? Spójrz na to!

Jedną z pierwszych umiejętności wirtualnej asystentki Cortany firmy Microsoft było ustawianie przypomnień na komputerach z systemem Windows 10 i urządzeniach z systemem Windows Phone. Od czasu wprowadzenia systemu Windows 10 i Windows 10 Mobile Microsoft pracuje nad nową funkcjonalnością Cortany z przypomnieniami jako jednym z nich.

W najnowszej wersji Preview dla Windows 10 Mobile Microsoft wprowadził dwa nowe sposoby ustawiania przypomnień za pomocą Cortany. Teraz możesz ustawić zdjęcie dla przypomnienia, a także ustawić Cortanę, aby przypominała Ci o treściach aplikacji innych firm.

Jak ustawić przypomnienia Cortany w Windows 10 Mobile

Pierwszy uwzględniony dodatek zatytułowany jest Przypomnienie o zdjęciu. Dzięki niemu użytkownicy mogą zrobić zdjęcie czegoś, o czym należy pamiętać, a Cortana to zrobi. Dobrą rzeczą jest to, że możesz również używać istniejących zdjęć z aplikacji Zdjęcia mobilne systemu Windows 10, aby użytkownicy mogli ustawić przypomnienie zdjęć ze starszymi zdjęciami.

Oto jak utworzyć przypomnienie o zdjęciu za pomocą Cortany w systemie Windows 10 Mobile:

  1. Otwórz Cortanę na urządzeniu z systemem Windows 10 Mobile z przynajmniej wersją kompilacji 14322
  2. Stuknij menu hamburgera i otwórz Przypomnienia (lub po prostu powiedz „Hej, Cortana przypomnij mi o…”)
  3. Stuknij w „Plus”, aby utworzyć nowe przypomnienie
  4. Ustaw szczegóły przypomnienia, a jeśli chcesz dołączyć zdjęcie, dotknij „przycisku aparatu”
  5. Możesz teraz wybrać zdjęcie ze swojej biblioteki lub zrobić nowe za pomocą aparatu
  6. Gdy wszystko zostanie wprowadzone, kliknij Zapisz, a przypomnienie zostanie ustawione

przypomnienie cortana

Jak wspomnieliśmy, nie jest to jedyna opcja dostępna w Cortanie po najnowszej wersji Windows 10 Mobile. Możesz także udostępniać treści z innych aplikacji obsługujących integrację Cortany i ustawiać przypomnienia na podstawie ich informacji.

Na przykład użytkownicy mogą przejść do aplikacji Wiadomości systemu Windows 10 Mobile i udostępnić artykuł Cortanie, aby otrzymać przypomnienie o przeczytaniu tego artykułu później. Działa tak samo jak inne przypomnienia, dzięki czemu użytkownicy mogą ustawić godzinę i datę. Użytkownicy będą mieli dostęp do wybranego artykułu, gdy Cortana Ci o nim przypomni.

Oczekujemy, że w nadchodzących kompilacjach Windows 10 i Windows 10 Mobile Preview pojawi się jeszcze więcej usprawnień Cortany, a my poinformujemy Cię o każdym dodatku, gdy tylko Microsoft go wyda.

Link do głównej publikacji