Jak ustawić domyślną lokalizację zapisu w systemie Windows 10

Windows 10 oferuje wiele nowości, a jedną z nich jest możliwość ustawienia domyślnej lokalizacji zapisywania plików innych niż dysk systemowy. W rzeczywistości możesz wybrać, czy chcesz zapisać dokumenty, zdjęcia itp. Na dysku systemowym, czy też chcesz je zapisać na dysku zewnętrznym.
Jak ustawić domyślną lokalizację zapisu w systemie Windows 10
Ale jest jedno ograniczenie tej metody. Ponieważ nie możesz zmienić domyślnej lokalizacji zapisywania aplikacji, które pobierasz i instalujesz na komputerze. Możesz zmienić tylko domyślną lokalizację zapisywania dokumentów, obrazów i innych plików, ale ponieważ Windows 10 jest wciąż w fazie testowej, nie zdziwilibyśmy się, gdyby Microsoft zdecydował się to zmienić.

Aby ustawić domyślną lokalizację zapisywania plików w systemie Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  • W oknie pulpitu przejdź do menu Start
  • Z menu Start, w sekcji Miejsca w lewym okienku kliknij Ustawienia
  • W oknie Ustawienia kliknij ikonę System
  • W okienku nawigacji okna System kliknij, aby wybrać opcję Storage Sense
  • W sekcji Zapisz lokalizacje w prawym okienku wybierz listę rozwijaną pod opcją Zapisz nowe dokumenty do
  • W wyświetlonym oknie kliknij literę dysku reprezentującą podłączone zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, w którym chcesz ustawić domyślną lokalizację zapisywania dokumentów, zdjęć i innych plików
  • Teraz ustawiłeś domyślną lokalizację zapisywania plików i możesz normalnie używać komputera

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że nie mogą zmienić domyślnej lokalizacji zapisywania, ponieważ są zmuszeni ustawić ją na dysk systemowy. A jeśli masz również ten problem, musisz sprawdzić, czy drugi dysk twardy lub pamięć zewnętrzna jest prawidłowo podłączona do komputera i jest w pełni funkcjonalna, ponieważ jeśli nie jest dobrze podłączony, może to powodować pewne problemy z Storage Sense i Nie będzie można ustawić domyślnej lokalizacji zapisywania na tym dysku.

Link do głównej publikacji