Jak uruchomić aplikację Aparat z ekranu blokady w Windows 10 Mobile

Oprócz innych ulepszeń i ulepszeń systemu, kompilacja 14322 dla Windows 10 Mobile Insider Preview wprowadziła również kilka ulepszeń ekranu blokady. Teraz dostępna jest opcja dostępu do kamery i sterowania odtwarzaną muzyką z ekranu blokady.

W tym artykule omówimy pierwszy wyżej wspomniany dodatek: możliwość otwarcia aplikacji Aparat z ekranu blokady. Microsoft zastąpił przycisk Wstecz na pasku nawigacyjnym nowym przyciskiem aparatu, dzięki czemu dostęp do aplikacji aparatu jest dziecinnie prosty. Wystarczy dotknąć i przytrzymać przycisk, a aparat natychmiast się otworzy.

Nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych odblokowań, ponieważ zasady Windows Hello i PIN nie mają tutaj zastosowania. Naciśnij przycisk i zrób szybko zdjęcie. Oczywiście dostęp do każdej innej części lub funkcji systemu operacyjnego wymagałby odblokowania, więc nie myśl, że możesz zhakować czyjś telefon po prostu otwierając aparat.

aplikacja aparatu z blokadą ekranu wygrywa 10 komórek

Niektórzy właściciele wysokiej klasy telefonów Lumia mogą uznać ten dodatek za bezużyteczny, ponieważ ich telefony mają już boczny przycisk aparatu fotograficznego. Istnieje jednak wiele telefonów Lumia, które są dostarczane bez przycisku aparatu, więc Microsoft prawdopodobnie miał na myśli użytkowników tych telefonów, gdy wprowadził przycisk aparatu na ekranie blokady.

Innym sposobem na uzyskanie dostępu do aplikacji Aparat jest Centrum akcji, które również otrzymało kilka ulepszeń w najnowszej wersji Windows 10 Mobile Insider Preview. Aby otworzyć kamerę z tego miejsca, po prostu pociągnij Centrum akcji i dotknij skrótu Kamera.

Wprowadzenie przycisku aparatu to kolejne ulepszenie paska nawigacyjnego systemu Windows 10 Mobile. Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować pasek nawigacji, masz teraz całą stronę w aplikacji Ustawienia.

Link do głównej publikacji