Jak uruchamiać aplikacje i gry na iOS w systemie Windows 10

Windows 10 ma jeden poważny i dobrze znany problem — brak aplikacji w sklepie. Programiści i programiści rozwinęli pewną niechęć do aplikacji Windows 10. W rezultacie użytkownicy systemu Windows 10 nie mogą uruchamiać niektórych z najbardziej znanych aplikacji i gier.

Pomimo różnych wysiłków Microsoftu mających na celu przyciągnięcie większej liczby programistów do tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10 sytuacja wydaje się taka sama. Z tego powodu użytkownicy nawet nie uważają Windows 10 za główne centrum rozrywki i zwykle używają innych platform, najprawdopodobniej Androida i iOS.

Spora część użytkowników systemu Windows 10 jest również właścicielem iPhone’a. Wydaje się to logicznym krokiem do „przeniesienia” niektórych aplikacji z jednej platformy na drugą.

Na szczęście jest na to kilka sposobów. Chociaż uruchamianie aplikacji IOS w systemie Windows 10 nie jest najbardziej niezawodną opcją, może wykonać zadanie w przypadku niektórych podstawowych operacji.

Więc czytaj dalej ten artykuł, a dowiesz się, jak uruchamiać aplikacje i gry na iOS w systemie Windows 10.

Jak mogę uruchomić aplikacje i gry na iOS w systemie Windows 10?

  1. Emulator iPada
  2. Emulator Air Iphone

Najlepszym sposobem korzystania z aplikacji i gier na iOS w systemie Windows 10 jest emulator. Istnieje wiele emulatorów, które pozwalają symulować system operacyjny iOS na komputerze w celu korzystania z jego usług, w tym aplikacji i gier.

1. Emulator iPada

Być może najlepszym emulatorem iOS dla systemu Windows 10 obecnie dostępnym na rynku jest iPadian. Ten emulator umożliwia uruchamianie wielu aplikacji iOS na komputerze w interfejsie podobnym do iPada.

ipadian

Oczywiście, ponieważ uruchamianie aplikacji na iOS w systemie Windows 10 nie jest domyślnie obsługiwane, korzystanie z iPada ma swoje wady. Największą wadą tego emulatora jest (jak na ironię taki sam jak Windows 10) ograniczona liczba aplikacji i gier. Mianowicie, iPadian nie obsługuje sklepu z aplikacjami iOS, ponieważ używa własnego niestandardowego sklepu z aplikacjami.

  • Przeczytaj także: 5+ najlepszy iPhone Emulatory iPada dla systemu Windows 10

W porównaniu z pierwotnym sklepem z aplikacjami sklep iPadaian wygląda kiepsko. W kategorii gier jest mniej niż 10 gier, które można zainstalować i grać na komputerze. Jeśli jednak aplikacja, którą chcesz uruchomić, znajduje się w sklepie iPada, jest to całkiem dobry wybór.

sklep ipadian

Możesz zainstalować iPada tak jak każdy inny program. Wystarczy pobrać emulator, zainstalować go i można zacząć korzystać z aplikacji i gier. Pamiętaj również, że ze względów bezpieczeństwa potrzebujesz .NET Framework i najnowszej wersji Adobe Flash Player.

iPadian ma fabrycznie zainstalowane kilka podstawowych aplikacji, takich jak Facebook czy YouTube. Aby uzyskać wszystko inne, po prostu pobierz to, co chcesz ze sklepu. Interfejs jest połączeniem środowiska Windows i iPada, więc masz wrażenie, że rzeczywiście używasz iPada.

Jeśli nie podoba Ci się wygląd i funkcjonowanie iPada, możesz sprawdzić naszą listę najlepszych emulatorów iOS dla Windows 10, aby uzyskać więcej opcji.

2. Emulator Air iPhone

Innym sposobem uruchamiania aplikacji i gier na iOS w systemie Windows 10 jest emulator Air Iphone. Jest to prosta aplikacja Adobe AIR, która odzwierciedla GUI iPhone’a w systemie Windows. Aby to zadziałało, potrzebujesz środowiska AIR.

Ta aplikacja jest skierowana głównie do programistów i nie powinna być prawdziwym zamiennikiem iPhone’a, ale raczej jak klon bez sprzętu. Jeśli chcesz korzystać z wirtualnego iPhone’a w trybie jeden na jednego, koniecznie sprawdź ten emulator.

Kroki, aby zainstalować emulator Air iPhone:

  • Najpierw pobierz plik i zapisz go na komputerze
  • Po zakończeniu pobierania kliknij dwukrotnie, aby otworzyć plik .exe i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  • Po zainstalowaniu uruchom go, wyszukuj i pobieraj aplikacje iOS na komputer za darmo.

Pobierz emulator Air iPhone stąd.

Istnieje wiele emulatorów, które mogą pomóc w uruchamianiu aplikacji i gier na iOS w systemie Windows 10, ale nie wszystkie mogą wykonać zadanie lub są łatwe do zrozumienia. Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z tymi emulatorami w sekcji komentarzy lub polecaj innym, którzy ci pomogli.

Link do głównej publikacji