Jak upewnić się, że WordPress wyświetla regularne cytaty w postach

Naprawdę nie mogę powiedzieć, kiedy te fantazyjne cytaty zaczęły pojawiać się w postach, które napisałem na tym blogu WordPress, ale któregoś dnia tam były. W tym czasie nie zastanawiałem się nad tym zbyt wiele, ale kiedy użytkownicy zaczęli komentować, zacząłem to zauważać. Widzisz, czasami wysyłam kod lub polecenia, które użytkownicy kopiują i wklejają do aplikacji. Może ścieżka w cudzysłowie, po której następuje parametr startowy dla Google Chrome lub polecenie dla wiersza poleceń systemu Windows.

Problem ze stylizowanymi cytatami polega na tym, że niektóre programy nie widzą ich jako cytatów. Konsekwencje są tragiczne, ponieważ polecenie lub kod nie są akceptowane i co najwyżej nie działają, w najgorszym przypadku rzuca komunikat o błędzie lub zamienia działający produkt w coś, co w ogóle nie działa.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje, jak wyglądały te cytaty na tej stronie.

stylizowane cytatyWordPress za pomocą filtra Texturize

Najpierw przejrzałem plik style.css motywu, którego używałem, ale nie mogłem znaleźć w nim żadnego odniesienia do cytatów. Dopiero po chwili zrozumiałem, co się dzieje. WordPress domyślnie korzysta z filtru teksturowania, który modyfikuje niektóre znaki podczas publikowania postów.

Kodeks WordPress ma kilka przykładów. Dwa, z którymi się spotkałem, zmieniają dwa myślniki w jeden myślnik, a zamiast tego przekształcają standardowe cytaty w stylizowane cytaty. Jest jednak więcej, jak widać z poniższej listy.

„cytowany tekst” staje się „cytowanym tekstem”
„cytowany tekst” staje się „cytowanym tekstem”
— staje się —
— staje się —
… staje się …
(c) staje się ©
(r) staje się ®
(tm) staje się ™
» staje się «
„staje się”
prezydent zostaje prezydentem
Prezydenci stają się prezydentami
12 ‘staje się 12 ′
12 «staje się 12 ″
2×4 staje się 2 × 4

Funkcja jest domyślnie włączona i nie ma opcji wyłączenia jej w preferencjach WordPress. Możesz go jednak wyłączyć w następujący sposób.

Otwórz folder motywów instalacji WordPress i tam motyw, którego obecnie używasz. Znajdź tam plik funkcji.php i dodaj następujące wiersze kodu między

remove_filter (‘comment_text’, ‘wptexturize’);
remove_filter (‘the_excerpt’, ‘wptexturize’);
remove_filter (‘the_content’, ‘wptexturize’);

usuń filtr wptexturize

Wyłącza to filtr teksturowania dla komentarzy, fragmentów i treści bloga.

Link do głównej publikacji