Jak tymczasowo zainstalować czcionki w systemie Windows

Muszę przyznać, że już dawno przestałem się martwić czcionkami. Wtedy eksperymentowałem z edytorami obrazów i tworzyłem logo dla stron internetowych i podstawowe czcionki, którymi system często dostarczał, wtedy go nie wycinał.

Przez lata instalowałem swoją uczciwą kolekcję czcionek i czcionek, ale przestałem to robić, gdy stało się jasne, że każda zainstalowana czcionka wydłuży czas ładowania systemu. Nie jest dobrze, jeśli lubisz szybki proces rozruchu i nie potrzebujesz tak wielu czcionek na stałe w systemie.

W 2011 roku opublikowałem recenzję Font Load Unload, darmowego programu dla systemu Windows, który umożliwił tymczasowe ładowanie czcionek w systemie.

FontLoader

FontLoader to alternatywa, która zapewnia prawie taką samą funkcjonalność, aczkolwiek w inny sposób. Zamiast wyświetlania wszystkich zainstalowanych czcionek w graficznym interfejsie użytkownika, tak jak robi to funkcja Load Load Unload, składa się on po prostu z małego programu wykonywalnego, w którym należy upuścić czcionki, które chcesz tymczasowo załadować do systemu.

Wystarczy przeciągnąć i upuścić na nim jedną lub wiele czcionek, aby te czcionki były dostępne.

zainstaluj czcionki

Po przeciągnięciu na ikonę otrzymasz powiadomienie, że x czcionek zostało pomyślnie załadowanych i że możesz je ponownie rozładować po zamknięciu okna.

ładuj czcionki tymczasowo

Możesz teraz uzyskać dostęp do czcionki, tak jak każda inna zainstalowana czcionka w systemie. Działa to we wszystkich aplikacjach, które zapewniają dostęp do zainstalowanych czcionek systemowych, w tym Microsoft Office, Adobe Photoshop i Open Office.

tymczasowa czcionka

Możesz zadać sobie pytanie, co się dzieje, gdy czcionka zostanie rozładowana? Zależy to od programu, w którym go użyłeś. Jeśli użyłeś go w edytorze obrazów do utworzenia obrazu, będzie on identyczny bez względu na to, czy załadowałeś czy wyładowałeś czcionkę.

Inaczej jest w przypadku dokumentów tekstowych lub na stronach internetowych. Po zwolnieniu czcionki nie jest ona już dostępna w systemie, co oznacza również, że jej tekst będzie wyświetlany zamiast czcionki domyślnej. Niektóre programy mogą oferować włączenie czcionki do dokumentu, podczas gdy inne mogą tego nie robić.

Nie otrzymasz też potwierdzenia, że ​​czcionki zostały również rozładowane, co nie stanowi problemu, ponieważ wiesz, że musiało się to stać, jeśli okno dialogowe nie jest już wyświetlane na ekranie.

Fontloader to 4 kilobajtowy program dla systemu Windows, którego można skutecznie używać do ładowania i zwalniania czcionek. Jeśli potrzebujesz więcej opcji, spróbuj zamiast tego załadować czcionkę.

Aktualizacja: Najnowsza wersja programu ładującego czcionki jest wyposażona w graficzny interfejs użytkownika. Chociaż zwiększa to rozmiar programu z 4 kilobajtów do około 150 kilobajtów, ułatwia pracę z czcionkami.

moduł ładujący czcionki 1.2

Zamiast upuszczać czcionki na ikonę pliku wykonywalnego programu, możesz użyć opcji dodawania czcionek w interfejsie lub przeciągnij upuść, aby dodać czcionki, które chcesz tymczasowo załadować. Wybierz ładuj, aby załadować czcionki i rozładuj, aby to zrobić.

Możesz usunąć pojedyncze czcionki z interfejsu lub wszystkie z nich jednocześnie.

Strona internetowa programu nie jest już dostępna. Przetestowaliśmy najnowszą wersję i działa ona poprawnie ze wszystkimi obsługiwanymi wersjami systemu operacyjnego Microsoft Windows, w tym Windows 10. Przesłaliśmy najnowszą wersję FontLoader na nasz własny serwer pobierania. Pamiętaj, że zrobiliśmy to wyłącznie w celu archiwizacji i nie obsługujemy programu w żadnej formie.

Możesz pobrać FontLoader, klikając następujący link:
FontLoader

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka
5 na podstawie 2 głosów
Nazwa oprogramowania
FontLoader
System operacyjny
Windows
Kategoria oprogramowania
Podawanie

Link do głównej publikacji