Jak skorygować brak synchronizacji dźwięku przed nagraniem wideo na DVD

Jednym z najbardziej irytujących doświadczeń oglądania filmów, przynajmniej dla mnie, jest wideo, w którym dźwięk nie jest zsynchronizowany. Możesz myśleć o wideo i audio jako o dwóch liniach, które muszą zaczynać się w tym samym czasie, aby być zsynchronizowanymi. Jeśli którykolwiek z nich zacznie się jako pierwszy, dźwięk będzie niezsynchronizowany z wideo. Wiele odtwarzaczy wideo, na przykład warianty VCL lub MPlayer, ma narzędzia do korekcji niezsynchronizowanego dźwięku. Ale co, jeśli chcesz nagrać film na DVD, aby obejrzeć go w telewizji lub dać komuś w prezencie?

Następnie musisz poprawić brak synchronizacji dźwięku przed nagraniem wideo na DVD. Jeśli nie masz szans, jest duże, że oglądanie wideo DVD nie będzie przyjemnością, biorąc pod uwagę, że większość sprzętowych odtwarzaczy DVD nie ma opcji korekcji dźwięku, który nie jest zsynchronizowany z wideo.

Jednym z najlepszych programów do korekcji niezsynchronizowanego dźwięku jest VirtualDub. Minusem jest to, że może nie działać ze wszystkimi formatami wideo i że może być konieczne zainstalowanie kodeka do pracy z określonym formatem wideo w programie.

Sam proces jest jednak bardzo prosty, pod warunkiem, że znasz dokładne milisekundy, w których dźwięk jest odtwarzany za wcześnie lub za późno.

brak synchronizacji dźwięku

Załaduj wideo do VirtualDub po instalacji. Robisz to, klikając Plik i wybierając Otwórz plik wideo z menu. Jeśli pojawi się błąd, że brakuje kodeka, musisz zainstalować odpowiedni kodek dla formatu wideo, aby móc poprawić rozbieżność audio. Zwykle dzieje się tak, gdy używasz odtwarzacza wideo, takiego jak VLC lub MPlayer, który ma własne binarne kodeki, których nie można używać w całym systemie.

Upewnij się, że opcja Direct Stream Copy jest wybrana w obszarze Wideo i audio na pasku menu. Teraz wybierz Audio> Przeplot. Powinieneś zobaczyć następujący ekran.

Znajdź ścieżkę audio Opóźnij, ustawiając i wprowadzając czas w milisekundach wymagany do synchronizacji dźwięku z wideo. Wprowadź liczbę dodatnią, aby opóźnić ścieżkę audio, lub liczbę ujemną, aby wcześniej rozpocząć ścieżkę audio.

Sugeruję użycie programu takiego jak VLC, aby dowiedzieć się w milisekundach, że dźwięk nie jest zsynchronizowany. Aby to sprawdzić, zwykle zajmuje dużo czasu.

opóźnij ścieżkę audio

Następnie kliknij OK, aby ponownie zamknąć ekran konfiguracji. Teraz wybierz Plik> Zapisz jako Avi, aby zapisać wideo z poprawionym dźwiękiem w systemie lokalnym.

I to wszystko. Masz poprawny, niezsynchronizowany dźwięk pliku wideo, który można teraz nagrać na wideo DVD.

Link do głównej publikacji