Jak wyłączyć podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus

Ludzie często pytają mnie, który program antywirusowy polecam, i chociaż sugeruję Windows Defender (i uBlock Origin) dla większości osób na Windows 10, zastanawiałem się, jak sobie radzą inne programy.

Wcześniej w tym tygodniu zainstalowałem Avast Free Antivirus na moim laptopie z systemem Windows 7, zamierzając napisać o tym recenzję tutaj. Ale kilka dni później prawie nie chcę tego robić.

Podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus 2

Oprócz denerwujących wyskakujących okienek, które czasami rzuca, wszystko było ciche. Z wyjątkiem jednej drobnej irytacji, podpis e-mail.

Możesz mi powiedzieć, że to moja wina, że ​​musiałem ją włączyć. Nie zrobiłem tego, a pierwszego dnia, a może drugiego, pojawiło się okienko z napisem „Zdobywaj nagrody za pomocą swoich e-maili. Włącz nasz przyjazny podpis e-mail, usiądź wygodnie i odbierz nagrody”. Natychmiast zrobiłem zrzut ekranu, który chciałem dołączyć do mojej recenzji. Wyraźnie pamiętam wybranie opcji „wyłącz to”.

Podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus

Kilka dni później, kiedy pisałem e-mail do Martina, zauważyłem, że moja poprzednia wiadomość do niego zawierała podpis e-maila dołączony przez Avast.

Nie podoba mi się, że moje e-maile są wykorzystywane do reklam; nikt tego nie robi. Byłem zakłopotany tym, jak to się stało, ponieważ odrzuciłem opcję włączenia podpisu. Oczywiście otworzyłem stronę ustawień w Avast, aby wyłączyć tę opcję, tylko że jej nie znalazłem. Cóż, robi się dziwnie. Po dalszym kopaniu znalazłem to. Ale nie było tak, jak myślałem.

Jak wyłączyć podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus

Jak wyłączyć podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus

  1. Otwórz interfejs użytkownika Avast, klikając dwukrotnie jego ikonę na pasku zadań.
  2. Kliknij przycisk menu w prawym górnym rogu interfejsu użytkownika.
  3. Wyskakująca strona ma panel boczny, a jedna z opcji tutaj mówi „Ochrona”. Otwórz to.
  4. Kliknij opcję „Osłony rdzenia” na tej stronie.
  5. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Konfiguruj ustawienia tarczy”.
  6. Kliknij kartę „Osłona poczty”, a znajdziesz opcję „Dodaj podpis na końcu wysłanych wiadomości”. To było dla mnie wstępnie włączone.
  7. Przełącz pole wyboru obok opcji. Zamknij interfejs antywirusowy (i przeglądarkę internetową).

To powinno wyłączyć podpis e-mail, jednocześnie umożliwiając korzystanie z programu antywirusowego.

Oto wideo z całego procesu

Wskazówka: jeśli chcesz, możesz całkowicie wyłączyć Ochronę poczty.

Czy to cena, którą płacimy za darmowy produkt? Wyskakujące okienka z prośbą o subskrypcję Mogę lekko tolerować. To, że nie jest to oczywiste miejsce, aby mieć opcję podpisu e-mail, jest wątpliwe. W żadnym wypadku nie jest to funkcja ochrony, więc nie powinna być w ten sposób ukryta. Uważam, że jest to nieetyczna praktyka Avast. Mówiąc o tym, Martin napisał niezłą PSA o nowych, podejrzanych ustawieniach CCleanera.

Avast ye, scallywag!

Używam Kaspersky Free Antivirus na swoim laptopie od czasu debiutu programu w 2017 roku. Nigdy nie drażniło mnie to wyskakującymi oknami, z wyjątkiem okazjonalnego wyskakującego okienka „Wiadomości” raz w tygodniu. Dzięki temu mój komputer był nieskazitelny, czasami blokując nawet złośliwe strony.

Podsumowanie
Jak wyłączyć podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus
Nazwa artykułu
Jak wyłączyć podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus
Opis
Czy podpis e-mail dodany przez Avast Cię wkurza? Nie możesz znaleźć opcji wyłączenia go na stronie Ustawienia ogólne? Pokażemy, jak wyłączyć podpis e-mail w programie Avast Free Antivirus

Ghacks Technology News

Link do głównej publikacji