Najłatwiejszy sposób na wyświetlanie okien obok siebie w systemie Windows

Kiedy pracuję na komputerze podłączonym do jednego monitora, często lubię wyświetlać dwa okna obok siebie, szczególnie podczas pisania nowego posta na blogu.

Interfejs administracyjny WordPress wyświetlam w jednym oknie przeglądarki, a stronę programisty lub inne źródło lub opcję wyszukiwania w drugim oknie. Pozwala mi to na bezpośredni dostęp do informacji bez konieczności żonglowania otwartymi oknami lub kartami w jednym oknie przeglądarki.

Niedawno rozmawiałem na ten temat z moim przyjacielem i powiedział mi, że używa funkcji przyciągania systemu Windows 7 do przyciągania dwóch okien obok siebie w systemie operacyjnym. Zrobił to albo przesuwając okna na lewą lub prawą stronę ekranu, albo aktywując okna indywidualnie i używając strzałek w lewo lub w prawo, aby umieścić je w tych miejscach.

Wyświetlaj okna obok siebie w systemie Windows

Ta funkcja jest również częścią nowszych wersji systemu Windows, Windows 8.1 i Windows 10.

Kiedy powiedziałem mu, że jest na to inny sposób, który działałby nawet z więcej niż dwoma oknami, z początku był zaskoczony. Spójrz na poniższy zrzut ekranu i przekonaj się sam.

pokaż okna obok siebie

Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań, aby wyświetlić menu kontekstowe widoczne powyżej. Kiedy wybierzesz pokaż okna obok siebie wszystkie okna, które obecnie nie są w stanie zminimalizowanym, zostaną wyrównane obok siebie, dzięki czemu każde okno uzyska taką samą ilość miejsca na pulpicie.

Jeśli masz jednocześnie dwa otwarte okna, każde z nich otrzymuje 50% i jest wyświetlane obok siebie pionowo. Trzy okna mają po 33,3% każde i są wyświetlane pionowo w systemie, a cztery okna ponownie pionowo, z których każde uzyskuje 25% dostępnego miejsca na ekranie.

cztery okna obok siebie

Wystarczy zatem otworzyć okna programu, które mają być wyświetlane obok siebie, kliknąć pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję pokaż okna obok siebie. W przypadku systemu Windows 7 lub nowszego może nie być znacznie szybszy, ale jest zdecydowanie szybszy, jeśli zamiast tego chcesz wyrównać trzy lub więcej okien obok siebie.

Ta opcja jest dostępna — może pod inną nazwą — również w poprzednich wersjach systemu Windows. Microsoft zmienił wygląd menu paska zadań prawym przyciskiem myszy w systemie Windows 10, ale ta funkcja jest nadal dostępna.

Możesz także wybrać z menu „pokaż okna ułożone” lub „okna kaskadowe”, aby użyć różnych opcji wyświetlania.

Pokaż okna ułożone w stos wyrównuje je pionowo, tak aby były ułożone jeden na drugim.

Opcja okien kaskadowych wyświetla wszystkie okna jeden nad drugim, dzięki czemu widoczne są tylko elementy sterujące tytułu i okna dla wszystkich oprócz okna z przodu.

kaskadowe okna

Podsumowanie
Najłatwiejszy sposób na wyświetlanie okien obok siebie w systemie Windows
Nazwa artykułu
Najłatwiejszy sposób na wyświetlanie okien obok siebie w systemie Windows
Opis
Dowiedz się, jak szybko wyświetlać okna programów obok siebie w systemie operacyjnym Windows (za pomocą zaledwie dwóch kliknięć myszy).

Link do głównej publikacji