Jak usunąć program Windows Live Messenger ze uruchamiania

Windows Live Messenger można zainstalować jako osobną aplikację lub jako część pakietu oprogramowania Windows Live Essentials firmy Microsoft. Popularny komunikator ma wiele do zaoferowania, od czatów wideo w wysokiej rozdzielczości po dostęp do aplikacji mobilnych i udostępnianie plików.

Niedawno skontaktował się ze mną przyjaciel z prośbą o pomoc. Był sfrustrowany, że Windows Live Messenger uruchomił się z Windows i że nie był w stanie znaleźć sposobu, aby wyłączyć program.

Doświadczeni użytkownicy komputerów wiedzą, jak usunąć aplikacje z uruchamiania w systemie Windows. Z drugiej strony niedoświadczeni użytkownicy zazwyczaj tego nie robią, zwłaszcza, że ​​Windows oferuje więcej niż jedną lokalizację do umieszczania łączy do programów, które należy uruchomić w systemie Windows.

Określenie go w programie Windows Messenger było dość łatwe. Znakomite oprogramowanie Autoruns wyświetlało Windows Live Messenger na karcie Logowanie. Możliwe jest usunięcie go ze startu systemu poprzez odznaczenie pola wyboru msnmsgr tam. Należy pamiętać, że program wymaga podniesionych uprawnień do wprowadzania zmian w systemie i że zażąda ponownego uruchomienia z tymi uprawnieniami, jeśli zostanie uruchomiony ze standardowymi prawami użytkownika.

Istnieje jednak inna opcja usunięcia Windows Live Messenger z uruchamiania systemu Windows, która może być lepsza dla większości użytkowników, ponieważ nie wymaga dodatkowego programu.

Ustawienie włączania lub wyłączania uruchamiania w systemie Windows jest dostępne bezpośrednio w programie Windows Live Messenger. Aby go skonfigurować, kliknij link Opcje w oknie logowania do Windows Live Messenger.

zaloguj się do Windows Live Messenger

Opcje logowania otwierają się automatycznie w nowym oknie. Znajdź ustawienie Uruchom program Messenger, gdy zaloguję się do komputera i odznacz je.

komunikator się zalogować

Po usunięciu opcji z opcji logowania Windows Live Messenger nie będzie już uruchamiany z systemem operacyjnym Windows.

Link do głównej publikacji