Jak naprawić problemy z Aero w Windows 7

Otrzymałem komunikat o błędzie, że Aero nie zostało włączone przy pierwszej próbie zainstalowania niestandardowego motywu Mac OS X dla systemu Windows 7. Przypomniałem sobie, że działam tylko w Aero Basic i założyłem, że można go poprawnie zainstalować tylko wtedy, gdy pełny Aero było włączone. Po przejściu na pełną wersję Aero po kliknięciu prawym przyciskiem myszy Personalizuj i wybraniu motywu Aero w menedżerze motywów ponownie otrzymałem ten sam komunikat o błędzie.

Coś nie działało poprawnie, co sprawiło, że instalator motywów uznał, że moja wersja systemu Windows 7 nie obsługuje Aero. Istnieją systemy, w których tak jest, niektóre podstawowe edycje systemu Windows 7, na przykład, należą do tej kategorii lub systemy z kartami graficznymi, które nie są obsługiwane przez Aero.

Wiedziałem jednak, że Aero działało już wcześniej w moim systemie i że muszę coś z tym zrobić. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jeśli jesteś w tej samej sytuacji, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów.

Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Personalizuj z menu kontekstowego. W aplecie panelu sterowania Personalizacja zlokalizuj Rozwiąż problemy z przezroczystością i innymi efektami Aero u dołu ekranu i kliknij link.

rozwiązywać problemy aerodynamiczne

Po kliknięciu łącza po krótkiej przerwie powinno pojawić się okno rozwiązywania problemów. To jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów do naprawy problemów z wyświetlaniem efektów Aero.

naprawić Windows Aero

Możesz kliknąć przycisk zaawansowany, aby włączyć lub wyłączyć automatyczne naprawy. Kliknięcie przycisku Dalej rozpoczyna skanowanie wykrywania problemu. Windows zgłosi, jeśli wykryje jakiekolwiek problemy z Aero, i wyświetli je w oknie raportu rozwiązywania problemów. Jeśli wybrałeś automatyczną naprawę, problemy zostaną rozwiązane automatycznie. W przeciwnym razie musisz ręcznie zainicjować naprawę w oknie.

naprawić aero

Kreator rozwiązywania problemów powinien rozwiązać większość problemów związanych z Aero lub poinformować, że zainstalowane sterowniki nie obsługują (niektórych) efektów Aero.

Druga opcja

Microsoft stworzył narzędzie Fix It, które można uruchomić w systemie operacyjnym, aby automatycznie rozwiązywał problemy z Windows Aero. Możesz pobrać przenośny program z oficjalnej strony Microsoft.

wykryć problemy aerodynamiczne

Możesz mieć program automatycznie naprawi problemy lub wybierz, aby rozwiązać problemy wykrywane ręcznie.

Link do głównej publikacji