Dowiedz się, ile mocy potrzebują urządzenia USB

Każdy port USB może zasilać podłączone urządzenia. Nie zawsze jest to konieczne, zwłaszcza jeśli podłączone urządzenia mają własne zewnętrzne źródło zasilania.

Ale niektóre urządzenia potrzebują zasilania dostarczanego przez port USB do działania lub ładowania akumulatorów. Problem polega na tym, że porty USB mogą dostarczać maksymalnie 500 mA (to jest miliamper), co zwykle nie stanowi problemu, jeśli jedno urządzenie jest podłączone do portu.

Problemem może być podłączenie koncentratora USB do portu zasilającego wiele urządzeń, ponieważ może to oznaczać, że wymagana moc przekracza maksymalną moc, jaką może zapewnić port. co z kolei może powodować problemy z połączeniem, a nawet utratę danych.

Dobrym początkiem jest sprawdzenie, ile mocy potrzebują urządzenia USB, zanim podłączysz je do koncentratora USB.

Może to zrobić bezpłatne przenośne oprogramowanie USBDeview firmy Nirsoft. Wystarczy pobrać oprogramowanie, rozpakować je i uruchomić na docelowym systemie komputerowym.

Moc jest jedną z informacji dostarczanych przez aplikację. Musisz trochę przewinąć, aż znajdziesz kolumnę, ponieważ znajduje się ona pod koniec.

moc USB

Musisz kliknąć tytuł kolumny Zasilanie, aby posortować urządzenia. Nie każde urządzenie wymaga zasilania, a to sprawia, że ​​te, które robią to na szczycie listy. Identyfikacja urządzeń nie zawsze jest łatwa.

Opis i litera dysku zwykle pomagają tutaj. Możesz także spróbować odłączyć urządzenia i odświeżyć listę, aby ją zidentyfikować, sprawdzając, które urządzenie brakuje na liście po rozłączeniu.

Jeśli do komputera podłączonych jest wiele urządzeń wymagających zasilania, możesz rozważyć podłączenie ich do różnych portów USB, aby upewnić się, że energia, którą z nich otrzymują, jest wystarczająca do ich działania.

Czy miałeś kiedyś problemy z uruchomieniem wielu urządzeń USB na jednym porcie USB?

Link do głównej publikacji