Jak zainstalować Flash Player bez uprawnień administratora

Powiedzmy, że obecnie pracujesz na komputerze, na którym masz standardowe prawa użytkownika. Oznacza to, że nie można instalować oprogramowania wymagającego podwyższonych uprawnień ani wykonywać operacji wymagających uprawnień administratora. Na przykład wiele programów wymaga uprawnień administratora podczas instalacji.

Program Adobe Flash Player wymaga podwyższonych uprawnień podczas instalacji, jeśli użytkownik ma tylko standardowe uprawnienia, nie można go zainstalować; Przynajmniej nie standardowy sposób.

Załóżmy, że masz prawa dostępu do korzystania z komputera w szkole, pracy lub w miejscu publicznym, na przykład na laptopie firmowym lub w bibliotece szkolnej. Przeglądarka internetowa jest dostępna, ale wtyczka Flash nie jest zainstalowana, więc nie można uzyskać dostępu do witryn z treściami Flash, takich jak Youtube.

Należy pamiętać, że ta metoda działa idealnie, jeśli Firefox jest przeglądarką internetową używaną w systemie. Jest mało prawdopodobne, że Chrome lub Opera są zainstalowane w systemie, ale istnieją również obejścia tych przeglądarek.

Jeśli jesteś użytkownikiem Firefoksa i chcesz korzystać z Flasha, ale nie masz uprawnień administracyjnych, wykonaj następujące czynności:

  • Pobierz najnowszą wersję wtyczki Firefox Flash z oficjalnej strony Macromedia. Najlepszą opcją jest kliknięcie łącza pobierania prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji Zapisz jako.
  • Wyodrębnij zawartość pobranego pliku do folderu w systemie lokalnym. Może być konieczna zmiana rozszerzenia pliku na zip, jeśli masz dostęp tylko do standardowego rozpakowania systemu Windows.
  • Przenieś dwa pliki NPSWF32.dll i flashplayer.xpt do katalogu wtyczek Firefox. Katalog wtyczek znajduje się w katalogu głównym, jeśli używasz przenośnej wersji Firefoksa, jeśli Firefox jest zainstalowany, znajduje się w folderze profilu. Najłatwiejszą opcją, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się folder, jest wpisanie about: obsługa w pasku adresu. Działa to w przeglądarce Firefox 3.6 i nowszych.
  • Jeśli nie istnieje folder wtyczek, utwórz folder i przenieś dwa pliki Flash Player do folderu.
  • Teraz możesz cieszyć się zawartością Flash. Pamiętaj, że wtyczka sama się nie aktualizuje. Musisz upewnić się, że jest aktualizowany ręcznie.

Masz kilka dodatkowych opcji, które możesz chcieć odkryć. Jeśli możesz uruchomić przenośne oprogramowanie, możesz rozważyć użycie przenośnej przeglądarki Google Chrome, ponieważ przeglądarka jest dostarczana z wtyczką Flash Player natywnie.

To samo dotyczy innych przenośnych przeglądarek. Wystarczy skonfigurować przeglądarkę w domu, aby zawierała wtyczkę Flash i uruchomić ją z komputera, na którym masz ograniczone prawa dostępu.

Nie jestem pewien, czy istnieje także sposób na przeglądarkę Internet Explorer. Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia, daj mi znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji