Jak zainstalować IIS na Windows 7

IIS lub Internet Information Server to aplikacja serwera sieci Web służąca do konfigurowania własnego serwera WWW i publikowania własnych treści. Możesz użyć usług IIS, aby skonfigurować komputer do działania jako serwer internetowy lub można go używać lokalnie do obsługi intranetu. Wiele firm wykorzystuje intranety jako źródło informacji dla pracowników w celu wymiany informacji i może być bardzo przydatne.

Podczas pierwszej instalacji Microsoft Windows 7 IIS nie jest domyślnie włączony, więc innymi słowy, nie można rozpocząć publikowania stron internetowych od razu po wyjęciu z pudełka. Można go jednak łatwo włączyć i tak właśnie to robisz.

Po pierwsze, musisz przejść do menu Start i kliknąć Panel sterowania. Jest to obszar, w którym możesz zmieniać ustawienia komputera oraz dodawać lub usuwać określone programy. Znajdź sekcję o nazwie „programy” i kliknij ją. To powinno wywołać nowe okno z listą wyborów. Jedną z tych opcji będzie „włączenie lub wyłączenie funkcji systemu Windows”. Znajdź to i kliknij, aby przejść do następnego ekranu.

Następny ekran będzie długą listą funkcji systemu Windows, które są już częścią systemu Windows. Niektóre zostaną już domyślnie włączone, a niektóre zostaną wyłączone. Musisz znaleźć sekcję „Internetowe usługi informacyjne” i kliknąć symbol plus obok niej. Usługi IIS zawierają wiele części, a poszerzając tę ​​sekcję, ujawniasz wszystkie te części, abyś mógł wybrać, które z nich chcesz włączyć.

internetowy serwis informacyjny

Zobaczysz trzy sekcje, Serwer FTP, Narzędzia do zarządzania siecią i Usługi WWW. Każdy będzie miał wiele opcji w środku. Główny będzie pod Narzędziami do zarządzania siecią i będzie nazywał się „IIS Management Console”. Musisz zaznaczyć to pole. To skutecznie włącza IIS w twoim systemie. W tej sekcji możesz także sprawdzić wszelkie inne funkcje, które mogą być potrzebne. Na przykład, jeśli chcesz skonfigurować komputer jako serwer FTP, możesz zaznaczyć odpowiednie pola. FTP pozwoli ci na dostęp do niektórych twoich plików znajomym i współpracownikom, dając im uprawnienia do logowania. Będzie wtedy można pobrać pliki, do których masz dostęp bezpośrednio z Internetu. Mogą również być w stanie przesyłać pliki bezpośrednio na komputer, jeśli dasz im do tego dostęp. FTP może być bardzo przydatną funkcją.

Jednak po sprawdzeniu „Konsoli zarządzania IIS” wystarczy kliknąć „Zastosuj”. Może być konieczne ponowne uruchomienie komputera, ponieważ system Windows będzie musiał wprowadzić pewne zmiany, aby aktywować nową funkcję. Po ponownym uruchomieniu komputer powinien mieć dostęp do adresu http: // localhost / na komputerze, aby uzyskać dostęp do IIS. Oczywiście musisz skonfigurować system, a następnie zaprojektować swoje strony internetowe, ale na razie udało Ci się skonfigurować własny serwer internetowy.

Link do głównej publikacji